Libuše Šafránková (†68) bola zvláštny fenomén, žena a herečka, ktorá azda ani nemala nepriateľov. Tak, ako sme ju milovali v divadle či v televízii, ľudia z umeleckej brandže vyhľadávali jej prítomnosť pre pozitívnu energiu, ktorú vyžarovala. Zaujímavo ju opísal slovenský herec Martin Huba (77), ktorý si s Libušou v roku 2013 zahral vo filme Donšajni.

„Neviem, do akej miery bola tu u nás šťastná. Mala veselé oči, ale za nimi bola vždy akási smutná neha. Hneď, ako som sa tú smutnú správu dozvedel, spomenul som si na jej manžela Pepu. Všetkých ľudí, ktorí mali šťastie, že im bola Libuška blízka, by som rád ubezpečil, že splnila misiu, ktorú bola povinná splniť, a odišla domov. Dávno ma niečo tak nevzalo ako táto správa,“ vyjadril sa bezprostredne po skone milovanej umelkyne Huba.

Zahrať si s nebohou herečkou mal možnosť aj Milan Lasica (81), v roku 2014 sa stretli vo filme Rukojemník. „My sme si veľmi dobre rozumeli a ja som bol nadšený, že som si s ňou mohol zahrať, pretože som ju obdivoval dlhé roky. Libuška bola mimoriadne dobrá divadelná herečka, čo o nej veľa ľudí nevedelo. Samozrejme, aj vo filmoch bola úžasná, preto som náš spoločný film považoval za šťastnú chvíľku. Bolo mi cťou s ňou hrať. Po celý čas bola veľmi príjemná a skromná. Nebolo možné si ju neobľúbiť, a to naozaj!“ zdôraznil pre PLUS 7 DNÍ.

FOTO Šafránkovej a Lasicu z ich spoločného filmu nájdete v GALÉRII >>

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ, ktoré je od 16. júna 2021 v predaji >>

PLUS7DNÍ
Zdroj: PLUS7DNÍ