Charizmatický a najmä skromný Miro Žbirka nikdy svojimi problémami či starosťami nezaťažoval svoje okolie. Vari jedinú výnimku urobil pred pár týždňami, keď sa na sociálnej sieti svojim fanúšikom zdôveril, že má zdravotné problémy. K fotke s infúziou napísal takýto text: "Priatelia, dostihol ma nejaký zákerný bacil a skončil som na infúzkach 😷. Posielajte energiu, budem ju potrebovať…"

No keďže o nejaký ten týždeň už zdieľal fotku z pohodlia svojho domova, ku ktorej pripísal: "Narodeninový opušťák a dobroty od fanúšikov..." , všetci verili, že je opäť všetko v poriadku a nikto si nič zlé nepripúšťal. Keby sme boli vtedy tušili...

Miro Žbirka mal vážne zdravotné problémy už pred štyrmi rokmi, keď ho počas pobytu v Londýne postihol silný zápal pľúc, a domov sa ešte nevyliečený dostal tak, že po neho priatelia poslali súkromné lietadlo. Vtedy sa Miro Žbirka začal obávať o svoj život, dokonca sa bál, že zomrie na zápal pľúc. Pred rokmi na zápal pľúc zomrela jeho mama Ruth.

Pozrite si v GALÉRII posledné fotky Mira Žbirku

Keď sa včera rýchlosťou blesku rozšírila smutná správa, že Miro Žbirka už nie je medzi živými, všetci si kládli otázku, čo sa vlastne stalo a čo je za jeho náhlym skonom. Ako potvrdil jeho PR manažér Rado Mešša, aj Mirovi Žibrkovi rovnako ako jeho mame sa stal osudným práve zápal pľúc, ktorým v posledných rokoch opakovane trpel a ktorý mu podlomil zdravie natoľko, že už nad ním nedokázal vyhrať.