Túto krajinu miluje a tešila sa o to viac, že do nej zavítala po troch rokoch. S manželom Petrom tam spoločne oslávili Vianoce aj privítali nový rok. Zora je v Thajsku už päť týždňov a aktuálne si užíva cestovanie po ostrove Koh Samui. Návšteva záhrady so sochami Dusit Dheva, ktorá je označovaná na mystické miesto, ju v myšlienkach vrátila do roku 2003.

Práve vtedy totiž prežívala ťažké obdobie, z ktorého však má aj výnimočný duchovný zážitok. "V januári 2003 som bola prvýkrát v Kambodži a navštívila Angkor Wat. Nádherné miesto, v ktorom stále žijú mnísi. Celé dni v ústraní pred turistami meditujú… Vtedy ešte boli turisti ojedinelosť.
Túlali sme sa po chráme asi tri hodiny, keď som sa, nevediac prečo, oddelila od ostatných a vydala sa niekam… Prišla som do malej svätyne, kde sedel mních. Sám, v tichu meditoval… V pološere mi kývol, aby som si prisadla,“ spomína Zora.

"V tom čase som prežívala veľmi bolestné obdobie. Bola som taká utrápená, že len v spánku som vedela vypnúť smútok a stres v mojom tele. Neviem, čo sa stalo… Len viem, že som v sede zatvorila oči a po chvíli cítila obrovský pocit šťastia a lásky. Akoby ma niekto objal a upokojil… Všetka bolesť zo mňa vyprchala… Stratila som úplne pojem o čase a priestore,“ opísala výnimočný zážitok.

FOTO Zory Czoborovej a jej manžela v Thajsku nájdete v GALÉRII.

"Až keď som sa prebrala na lomcovanie mojím telom kamarátmi, ktorí ma vraj hodinu všade hľadali, som precitla… Nechcelo sa mi odtiaľ odísť. Bolo mi sladko, po dlhom čase dobre, cítila som sa bezpečne... A konečne nič nebolelo. Ten zážitok zostal hlboko a bytostne vo mne… Ak potrebujem posilniť, zatvorím oči a vcítim sa do toho časopriestoru mysľou aj telom,“ odhalila svoje tajomstvo fitneska.

"Dnes som štastná, vyrovnaná, veselá, naplnená láskou, no aj tak som včera cítila v Dusit Dheva tú zvláštnu atmosféru,“ dodala. V roku 2003, v čase mystického zážitku v Kambodži, bola Zora partnerkou hokejistu Žigmunda Pálffyho, pár tvorili od roku 1999. Žili v Los Angeles, kde hrával, a boli aj zasnúbení. Ich vzťah však skončil neskôr v roku 2003 a to poriadne dramaticky. Žigo a Zora mali mať fyzickú potýčku, po čom fitneska zavolala políciu.