Po tom, čo sa český spevák Dalibor Janda musel začiatkom roka podrobiť dvom náročným operáciám srdca pri ktorých mu išlo o život, má na existenciu ľudstva na tomto svete svojský názor.

Stačilo málo

Verím v Boha a v to, že na zemi nie sme len tak. Určite to nie je kvôli tomu, že niekto zatriasol s vrecom s náhradnými dielami a z toho vznikol človek. Verím aj na existenciu strážnych anjelov. Ten môj sa volá Vehuláš a jeho blízkosť som vo svojom živote neraz pocítil. Je dobré, keď dokážete vnímať čo hovorí a riadiť sa tým,“ vyjadril sa niekdajší zlatý slávik.

Poukazuje tiež na to, že človek sa musí naučiť nepreceňovať svoje sily. „To znamená počúvať svoje telo. Čo bude a nebude, môže človek do istej miery ovplyvniť aj sám. Napríklad ja som si predtým neuvedomoval, že ma môže stretnúť niečo, čo ma pošle na druhú stranu. Doktor, ktorý sa o mňa staral, mi povedal, že som utiekol hrobárovi z lopaty. Ale hrobárovi z lopaty utečiete aj po tom, keď meter pred vami zabrzdí auto,“ filozofuje.

Svoj zdravotný stav v súčasnosti označuje ako dobrý. „Som tomu naozaj veľmi rád, no ešte si všetko musím v hlave urovnať. Stále sa mi v nej premieta, že stačilo málo a už som mohol byť niekde na druhom brehu. Chce to veľkú dávku pokory,“ priznáva niekdajší búrlivák. Hodnotu života si dnes váži viac ako kedykoľvek predtým, preto sa snaží podľa vlastných slov viac relaxovať a nekoncertovať viac ako raz do týždňa. „Kúpil som si stacionárny bicykel, takže doma šliapem do pedálov. Mám tiež zariadenie pre nácvik chôdze po schodoch, takže každý deň ich prejdem aspoň štyridsať a zároveň posilňujem ruky,“ opísal na záver. 

Takto sa Dalibor Janda zmenil! Na niektorých záberoch ho ani nespoznáte. V GALÉRII zábery z jeho bytu a obrovskej záhrady 

Jandov hit ´Tisíckrát krásnější, než jsou prachy,´ má po jeho vážnych zdravotných problémoch, zvláštnu pridanú hodnotu. Text piesne hovorí za všetko