Tip na článok
So svojím zámočkom má Peter Sagan veľké plány.

Peter Sagan už nevie, čo od dobroty: Neuveríte, čo plánuje na svojom zámočku!

Žilinčanom bude čo závidieť, hviezdny cyklista v rodnom meste vytvorí svetový unikát.

Galéria k článku (18 fotografií )
Peter Sagan myslí aj na rodnú Žilinu.
Ešte potrvá, kým Saganovské sídlo dokončia.
Ešte potrvá, kým Saganovské sídlo dokončia.

Nemusíte mať ani modrú krv. Kaštieľ či hrad, ktorými je Slovensko obsypané, si môže kúpiť ktokoľvek. Realitné portály ich aj v súčasnosti núkajú niekoľko - kaštieľ v Bošanoch za milión eur, kaštieľ pri Revúcej za 800-tisíc, pre skromnejších Forgáčovská kúria v obci Podtureň len za 125-tisíc. Do obnovy národnej pamiatky sa chystali pustiť aj mnohí známi Slováci. Niektorí len chystali, iní svoje plány dotiahli do konca. Uvidíme, ako obstojí slávny futbalista Marek Hamšík - svoje peniaze nedávno uložil do renesančného kaštieľa ležiaceho na skok od jeho rodiska. Nájdu sa však aj takí, ktorí si rozprávkový zámoček vytvoria aj z novostavby. Ako Saganovci. Aj oni do monumentálneho sídla na okraji Žiliny investovali hotový majetok. Vieme prečo.

Megalomansky koncept

K novému obydliu Petra Sagana zatiaľ nikoho nič neláka. Bežní Žilinčania sa k nemu priblížia, najmä keď sa vydajú na neďaleký cintorín. Stačí sedem minút prechádzky a pred nimi sa rozprestrie hacienda ako z Dallasu. Písmeno T na zábradliach stále odkazuje na pôvodného staviteľa, ktorý sa krstným menom volá Tibor. V katastri sa doteraz hovorí o „rozostavanej stavbe rekreačného domu“, no interiér bol od začiatku koncipovaný megalomansky. Avšak to, čo v zámočku plánuje vytvoriť Peter Sagan, je už svetový unikát. Vymyslel si vlastné múzeum, ktoré bude mapovať celú jeho kariéru. Podľa našich informácií nepôjde o nič malé. Zo žijúcich športovcov sa niečim podobným môže popýšiť hádam len futbalista Cristiano Ronaldo. A ten je vo svojom rodisku, na portugalskom ostrove Madeira hotovou modlou.

Čo všetko sa vnútri žilinského sídla nachádza, ako pokračujú stavebné práce a čo extravagantné so zámočkom Peter Sagan zamýšľa, sa dočítate v aktuálnom vydaní PLUS7DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní