Nemusíte mať ani modrú krv. Kaštieľ či hrad, ktorými je Slovensko obsypané, si môže kúpiť ktokoľvek. Realitné portály ich aj v súčasnosti núkajú niekoľko - kaštieľ v Bošanoch za milión eur, kaštieľ pri Revúcej za 800-tisíc, pre skromnejších Forgáčovská kúria v obci Podtureň len za 125-tisíc. Do obnovy národnej pamiatky sa chystali pustiť aj mnohí známi Slováci. Niektorí len chystali, iní svoje plány dotiahli do konca. Uvidíme, ako obstojí slávny futbalista Marek Hamšík - svoje peniaze nedávno uložil do renesančného kaštieľa ležiaceho na skok od jeho rodiska. Nájdu sa však aj takí, ktorí si rozprávkový zámoček vytvoria aj z novostavby. Ako Saganovci. Aj oni do monumentálneho sídla na okraji Žiliny investovali hotový majetok. Vieme prečo.

Megalomansky koncept

K novému obydliu Petra Sagana zatiaľ nikoho nič neláka. Bežní Žilinčania sa k nemu priblížia, najmä keď sa vydajú na neďaleký cintorín. Stačí sedem minút prechádzky a pred nimi sa rozprestrie hacienda ako z Dallasu. Písmeno T na zábradliach stále odkazuje na pôvodného staviteľa, ktorý sa krstným menom volá Tibor. V katastri sa doteraz hovorí o „rozostavanej stavbe rekreačného domu“, no interiér bol od začiatku koncipovaný megalomansky. Avšak to, čo v zámočku plánuje vytvoriť Peter Sagan, je už svetový unikát. Vymyslel si vlastné múzeum, ktoré bude mapovať celú jeho kariéru. Podľa našich informácií nepôjde o nič malé. Zo žijúcich športovcov sa niečim podobným môže popýšiť hádam len futbalista Cristiano Ronaldo. A ten je vo svojom rodisku, na portugalskom ostrove Madeira hotovou modlou.

Čo všetko sa vnútri žilinského sídla nachádza, ako pokračujú stavebné práce a čo extravagantné so zámočkom Peter Sagan zamýšľa, sa dočítate v aktuálnom vydaní PLUS7DNÍ.