Tip na článok
Malchárkovci sa rozvádzajú.

Ďalší krach manželstva! Exminister hospodárstva sa rozvádza

Bývalý minister a automobilový pretekár Jirko Malchárek už niekoľko mesiacov nežije s manželkou Sofiou.

Galéria k článku (15 fotografií )
Malchárkovci sa rozvádzajú.
Nezostane na ulici: Sofia Malchárková vlastní byt v bratislavskom Starom meste.
Honosné sídlo Jirka Malchárka v Bratislave.

Kedysi nebolo šťastnejšej dvojice. Jirko Malchárek (51) sa na spoločenských akciách túlil k manželke Sofii (44) ako zaľúbený tínedžer a zahŕňal ju svojou štedrosťou. To je už minulosť. V okruhu priateľov dvojice sa posledné týždne šepká, že kedysi ukážkové manželstvo speje k zániku. Sofia Malchárková sa vlani od manžela odsťahovala. No manželskú krízu sa im, podobne ako množstvu iných celebritných párov na Slovensku, nepodarilo zažehnať. Na súde podľa našich informácií už leží žiadosť 
o rozvod.

Láska ako z románu

Pred vyše desiatimi rokmi sa automobilový pretekár a exminister hospodárstva zamiloval do lekárky Sofie Rajkovej. Zoznámili sa na bratislavských Kramároch. „Jirko prišiel na naše CT pracovisko na vyšetrenie. Ja som bola jedna z vyšetrujúcich lekárov. Asi som ho zaujala, keďže si neskôr od našej spoločnej známej vypýtal na mňa kontakt a oslovil ma,“ spomínala neskôr Sofia. Na jeseň 2008 sa už vydávala a na veľkolepej svadbe pre vyše dvesto hostí nechýbal Jaroslav Haščák, herci Maroš Kramár, Ľubo Roman či exminister zahraničných vecí Eduard Kukan. Novomanželia dostali množstvo darov, medzi ktorými sa vynímal tandemový bicykel či pozemok na Mesiaci. Napriek veľkej láske Malchárkovci vlastných potomkov nemajú. Jirko sa staral o syna Christiana z prvého manželstva, ktorý sa podobne ako otec venuje automobilovému športu. Sofia má z prechádzajúceho vzťahu dnes už tiež dospelú dcéru.

Honosné sídlo Jirka Malchárka v Bratislave.
Honosné sídlo Jirka Malchárka v Bratislave.
Matej Jankovic

Malchárek presťahoval rodinu do honosnej vily na bratislavských Kramároch, ktorú kompletne zrekonštruoval. Svoju ženu zahrnul pozornosťou aj štedrosťou. Sofia jazdila na luxusnom Porsche Panamera a verejne deklarovala, že si ju Jirko získal pokojnou povahou. „Mám bulharskú krv po otcovi, možno preto som tá prchkejšia, on je ten rozumnejší, tlmí môj temperament. Ľúbim ho i za jeho galantnosť a trpezlivosť. V začiatkoch ma chcel získať aj tým, že ma zasypával kyticami kvetov. A textové správy, ktorými so mnou komunikoval, boli neuveriteľne romantické a sú aj dnes,“ rozplývala sa v minulosti.

Čaká ich boj o majetky?

V posledných rokoch sa manželia stiahli z očí verejnosti, do spoločnosti chodili výnimočne. Vlani v auguste sme ich stretli na nábreží Dunaja, kde s niekoľkými priateľmi čosi oslavovali v jednej z reštaurácií. V rovnakom čase rozmlátil Jirko na Slovakia ringu pretekárske auto a jeho manželka sa nehode prizerala. Zdalo sa, že aj po desiatich rokoch v ich vzťahu funguje všetko tak, ako má. Ako sme však zistili, Sofia si pred niekoľkými mesiacmi zbalila kufre a od manžela odišla.

August 2017: Jirko Malcharek a manželka Sofia oslavujú na nábreží Dunaja.
August 2017: Jirko Malcharek a manželka Sofia oslavujú na nábreží Dunaja.
David Duducz

Známi špekulujú o všakovakých dôvodoch - od odcudzenia cez Jirkove uprednostňovanie talentovaného syna až po 
„tretiu osobu“. Keď sme požiadali Jirka Malchárka o komentár ku krachu jeho manželstva, reagoval pokojne a stručne. „Viete čo, ja sa k svojmu súkromiu vyjadrovať nebudem. To je všetko, čo vám k tomu poviem,“ podotkol bývalý minister, čím krízu vo vzťahu vôbec nepoprel. V skutočnosti by mali mať s manželkou na súde už vytýčené prvé rozvodové pojednávanie.

Čoskoro teda zistíme, či sa prominentní partneri rozídu v pokoji alebo prepukne boj o majetky. Doposiaľ mali k dispozícii viacpodlažnú vilu na Kramároch i rodinný dom v Borinke. Pozoruhodné je, že ani jedna nehnuteľnosť nie je napísaná na Jirkovo meno, ale na rodinné firmy, v ktorých figuruje on, jeho syn a ďalší príbuzný. Sofii tak, podľa internetového katastra, zostal aspoň byt v centre Bratislavy, ktorý v roku 2013 dostala do daru.

Nezostane na ulici: Sofia Malchárková vlastní byt v bratislavskom Starom meste.
Nezostane na ulici: Sofia Malchárková vlastní byt v bratislavskom Starom meste.
Matej Jankovic

Mohlo by vás tiež zaujímať:

VIDEO Plus 7 Dní