Mysleli sme si, že konečne sa usadí v rodnej krajine. Na Slovensku si svetobežníčka Dorota Nvotová (35) nedávno kúpila dom, ale ani ten ju doma dlho neudržal. Dnes zapúšťa korene na Maldivách a hoci o svojom dobrodružnom živote pravidelne informuje verejnosť cez internet, po jej poslednom manželovi Martinovi sa akoby zľahla zem. Takže v prípade pankáčky, ktorá už viackrát šmahom ruky obrátila svoj život o stoosemdesiat stupňov, treba byť obozretný.

Manžel Martin na Maldivách: Táto fotografia však má už vyše roka.
Manžel Martin na Maldivách: Táto fotografia však má už vyše roka.
Zdroj: Archív

Stratený muž

Pre mnohých je Dorota ako živá verzia Pipi Dlhej Pančuchy, aspoň podľa životného štýlu, ktorý vedie. V Bratislave istý čas dokázala bývať v maminej garáži, potom sa zrazu premiestnila do Nepálu. Keď svojmu tretiemu mužovi Martinovi porodila syna Fillipa, manžela nasledovala do Moskvy, kde pracoval. A potom sa všetci traja vrátili domov. V Devíne si partneri pred troma rokmi zaobstarali romantický dom. Blízko civilizácie aj mimo nej. Na vilku obklopenú zeleňou by nikto nepovedal, že stojí v širšom centre Bratislavy. Napriek tomu Dorota čím ďalej, tým častejšie uteká do Ázie.

Na sociálnych sieťach muzikantka už vyše roka zverejňuje fotografie z Maldív, kam najprv chodievala len na dovolenky.

Šťastný chlapec: Nvotovej syn Filip vyrastá v klíme, ktorú by mu mohlo závidieť nejedno dieťa.
Šťastný chlapec: Nvotovej syn Filip vyrastá v klíme, ktorú by mu mohlo závidieť nejedno dieťa.
Zdroj: Archív

Pre zaujímavosť, vôbec prvýkrát tam odletela s druhým manželom Johnym, exotické ostrovy si vybrali na svoju svadobnú cestu. „Bol to môj celoživotný sen,“ usmievala sa Dorota. Aby sa na odľahlé miesto plné bielych pláží po čase vrátila. Dnes tam podniká - na ostrove Mathiveri pred pár mesiacmi kúpila nový trojizbový hotel, ktorý sa rozhodla rozširovať. Zamestnáva tam ľudí, organizuje zájazdy z Európy, takže nečudo, že na Maldivách trávi podstatnú časť roka.

Kde sa však podel jej manžel Martin, ktorého si vzala ako rozvedeného muža s dvoma deťmi? „On je typ, že by išiel za mnou aj do garáže. No teraz ešte nie, lebo musí živiť svoje deti. Ale ja a moje dieťa sme schopní žiť pokojne aj pankovým životom. Nie je problém,“tvrdila Dorota ešte pred časom. Podľa fotografií, ktoré posledné mesiace zverejňuje na sociálnej sieti, to naozaj vyzerá, že do Indického oceána si odbieha len vo dvojici - s ich spoločným päťročným synom. Bezstarostný chlapček sa usmieva z mnohých snímok, no celé mesiace pri ňom nevidieť jeho otca, ktorý sa živí ako manažér v medzinárodnej spoločnosti. Poslednú Martinovu fotografiu z Indického oceána zverejnila hudobníčka v júni 2017.

História sa opakuje?: Vždy, keď išlo do tuhého, Dorota Nvotová o súkromí prestala rozprávať.
História sa opakuje?: Vždy, keď išlo do tuhého, Dorota Nvotová o súkromí prestala rozprávať.
Zdroj: Archív

Nebolo by na tom nič čudné, keby sa v poslednom čase nezačali ozývať zlé jazyky z okolia dvojice. Tie sa obávajú, že aj v ďalšom Dorotinom zväzku sa to môže skončiť neblaho. Manželia podľa nich prechádzajú klasickou partnerskou krízou. Asi neprekvapí, že temperamentná hudobníčka sa vraj už vyhrážala rozvodom. Pred nami si však zachovala chladnú hlavu. „Moje pobyty na Maldivach sú čisto pracovné, keďže tam mám biznis,“ odpísala nám na otázku, či je ešte stále so svojím zákonitým manželom, keďže čoraz viac času trávi na inom kontinente. Miesto jednoduchého „všetko je v poriadku“ dodala obligátnu formulku: „Môžeme sa baviť o práci, ale moje súkromie je moje súkromie.“

Šľak ju trafí

Možnože Dorota Nvotová nechce prilievať olej do ohňa, pretože je pod prísnou kontrolou svojej matky Anky Šiškovej. „Ak by sa znova rozviedla, jej mamu by asi už šľak trafil,“ je presvedčený zdroj z jej okolia. Preberme si to. Známa herečka musela roky sledovať, ako mimoriadne si jej dcéra potrpí na svadobnú romantiku. Prvý raz sa vydávala už ako devätnásťročná. Dva týždne po tom, ako sa zamilovala do muzikanta Miroslava Lábera, známeho skôr pod prezývkou Whisky. Napriek rýchlemu sobášu vydržali spolu neuveriteľných päť rokov. Nasledoval sobáš v roku 2012, keď sa Nvotová vydala za Brita Johnyho Rowetta. „Vždy som bola človek s veľmi staromódnymi pevnými morálnymi hodnotami,“ vysvetľovala, čo ju stále ťahá pred oltár. Lenže ani nie rok po svadbe prišiel rozvod.

Malý hotel: Na ostrovoch pred pár mesiacmi muzikantka kúpila penzión, ktorý sa rozhodla rozšíriť.
Malý hotel: Na ostrovoch pred pár mesiacmi muzikantka kúpila penzión, ktorý sa rozhodla rozšíriť.
Zdroj: Archív

„Bola som práve uprostred treku k Mount Everestu, keď mi telefonoval manžel John. Na tom istom treku som sa zamilovala do Martina. O týždeň som s ním odcestovala na Slovensko, o mesiac som bola tehotná, potom sme sa odsťahovali do Moskvy,“približovala, ako stretla zatiaľ svojho ostatného manžela. Výlet do Nepálu mu darovali najbližší k štyridsiatke, no jeho manželku a dve deti asi nepotešilo, že sa domov vrátil zbláznený do slovenskej hudobníčky. Príbeh tejto lásky vznikal za dramatických okolností, nakoniec obaja obetovali predchádzajúce vzťahy a v roku 2014 sa vzali.

Mama Nvotovej, Anka Šišková
Mama Nvotovej, Anka Šišková
Zdroj: Archív

„Nikoho som od nikoho netrhala, nespútala, neukradla. On odišiel sám. Dokonca som ho varovala, nech si všetko dobre uváži. Ani svojmu manželovi som nebola neverná. Opustila som ho s tým, že som sa zamilovala. Pozor, iba zamilovala, bez sexu. Nepodvádzala som ho,“ priblížila nám neskôr Dorota, ako sa jej city vymkli spod kontroly. O súkromí však prehovorila až s odstupom času.

Prečítajte si tiež: