Na Slovensku sme si akosi zvykli, že muži prejavujú sympatie k ženám nie príliš korektným spôsobom a dovolia si to, čo je v iných krajinách už tabu. „Celkom dávno bežala relácia na RTVS S úsmevom po Slovensku, kde sa Čekovský, Valábik  a Tabaček správali ako nadržaní pubertiaci a tie dve mladé herečky tam každú chvíľu oblapávali ako nekompletní - to mi stačilo na to, aby som to označil ako odpad,“ napísal pod video s Kramárom jeden z komentujúcich na Facebooku.

Rovnako mnohým divákom nebolo po chuti správanie Kulyho z Desmodu v relácii Tvoja tvár znie povedome, kde často až príliš nadšene komentoval vnady mladých speváčok a tanečníc.

Pred siedmimi rokmi obletela svet fotografia Petra Sagana, na ktorej vtedy 23-ročný cyklista s úškrnom na tvári ľavou rukou držal zadok pôvabnej blondínky. Hosteska po pretekoch okolo Flámska práve gratulovala víťaznému Švajčiarovi Fabianovi Cancellarovi, Sagan stál na druhom stupienku. Jeho gesto, nad ktorým sa mnoho Slovákov len pousmialo, čelilo obrovskej kritike v Británii aj Amerike.

Nedávno zase vyvolala pohoršenie skladba jedného z najznámejších slovenských youtuberov Expl0iteda. V songu Sexuálny predátor sa spieva, že ženy milujú sex na jednu noc a že ideálom je žena „prekrásna, nevinná, úžasná, dokonalá, nič sa nepýta, nerieši, nekričí, neodvráva“. V refréne zase odznelo, že by „pretiahol“ aj spiacu ženu. Po kritike, ku ktorej sa pridala aj poslankyňa za stranu Za ľudí Vladimíra Marcinková, sa Expl0ited ospravedlnil a pesničku okamžite stiahol.