Pred dvoma rokmi sa vrátila z Mníchova na Slovensko. S tureckým futbalistom Ilhanom Mansizom skončila na ľade aj v súkromí. Rozprávkovému príbehu lásky odzvonilo, ale Oli Beständigová opäť žiari šťastím! Aj keď spočiatku bolo všetko inak. „To, že čakám dieťa, mi oficiálne potvrdili až na konci tretieho mesiaca. Mala som veľa indícií, no stále som nejako dúfala, že nie som tehotná. Nebudem klamať - zaskočilo ma to. Nebolo to plánované ani v ideálnej situácii,“ priznáva 38-ročná budúca mamička, ktorá sa dala zvečniť, tak ako mnohé svetové hviezdy, v Evinom rúchu.

Dočkala sa

Účastníčka zimných olympijských hier 2002 v Salt Lake City rozhodne nezaháľa ani po tom, čo na ľade súťažne dočasne skončila. Stihla si urobiť vizážistický kurz, trénovala deti v škole gymnastickú a kondičnú prípravu a v súčasnosti vypomáha v krasokorčuliarskom klube v Nitre ako trénerka. Tam spoznala otca svojho dieťaťa, o ktorom nechce veľa prezradiť. „Bude skvelý tato a stará sa o nás,“ pochvaľuje si Oli. PLUS 7 DNÍ sa podarilo zistiť, že ním je nitriansky herec Martin Šalacha.

Skvelý tato: „Stará sa o nás,“ hovorí o hercovi Martinovi Šalachovi.
Skvelý tato: „Stará sa o nás,“ hovorí o hercovi Martinovi Šalachovi.
Zdroj: Emil Vaško

Teraz žiari šťastím, že sa to tak nečakane „pritrafilo“. „Som vďačná, že bábo čakám prirodzenou cestou a bez potreby absolvovať rôzne procedúry, aby som mohla otehotnieť. Vek už na to mám, ja tomu hovorím, že som ,stará korčuľa‘, no vo vynikajúcej forme,“ smeje sa odviazaná športovkyňa. Po bábätku už túžila dávno a podľa jej slov si samo vybralo správny čas.

Nemá problém s nahotou: Dať sa zvečniť s bruškom je možno odvážne, ale určite krásne a elegantné.
Nemá problém s nahotou: Dať sa zvečniť s bruškom je možno odvážne, ale určite krásne a elegantné.
Zdroj: MATEJ KALINA

Akoby zjedla koňa

Oli si tehotenstvo užíva. Napokon, vidieť to aj z odvážnych fotografií. Zdá sa, že s nahotou problém nemá. „Človek sa nesmie brať tak vážne,“ usmieva sa. „Myslím, že sa nemám za čo hanbiť, veď makám celý život. Tehotenstvo je nádherné a dať sa zvečniť s bruškom je krásne, aj keď možno odvážne,“ dodáva.

Nepovažuje ho za prekážku, aby robila to, čo ju baví. „Trošku ma potrápil prvý trimester, keď som bola enormne unavená a stále som spala,“ opisuje. „Fičím ako píla. Stále trénujem samu seba. Posilňujem, behávam už teraz pomenej, pretože sa zväčšujeme, strečujem a po ľade lietam ako bosorka na metle,“ smeje sa krasokorčuliarka v siedmom mesiaci, ktorá ešte stále na zamrznutej ploche točí piruety a robí jednoduché skoky.

Predsa sa však trochu posťažuje. „Som malinká a mám málo miesta v útrobách. Keď sa najem, krpec mi tlačí na žalúdok. Mám pocit, akoby som zjedla koňa aj s kopytami,“ dodáva.

Akej farby pripravuje oblečenie? „Bude to chlapček Liam,“ ochotne prezrádza Oli, ktorá má termín pôrodu stanovený na dvanásteho decembra.