Meno Ivany Počiatkovej (35), vnučky básnika Miroslava Válka, je v našich zemepisných šírkach dobre známe azda každému. A to vďaka bývalému slovenskému ministrovi financií a dopravy Jánovi Počiatkovi (47), ktorého spoznala ako osemnásťročná a v roku 2005 si ho vzala za manžela. Porodila mu dve dcéry, Kristínu (15) a Karlu (4), a po jeho boku sa „za jeho kraľovania“ stala jednou z najluxusnejších a najlepšie oblečených žien u nás. Svojimi outfitmi na každej akcii, kde sa objavila, pútala pozornosť okolia. Bolo vidieť, že utráca na seba poriadny balík peňazí, čo vraj časom vytáčalo jej manžela. Exminister sa však pred dvoma rokmi rozhodol stiahnuť z politiky. Hoci tvrdil, že vďaka tomu môže viac času tráviť s manželkou a rodinou, na sociálnej sieti v poslednom období vidieť niečo iné.

Uprednostňuje kamarátky

Počiatkova žena chodí na dovolenky častejšie so známymi celebritnými kamarátkami a bývalými kráľovnami krásy Romanou Škamlovou a Annou Amenovou. Tie sú ako ona mamičkami - Romana má šesťročnú dcéru Sáru, Anna dokonca už dve dievčatá, Nicole Annu a Terezku. Na rozdiel od Počiatkovej bývalé missky už s otcami svojich detí nežijú v spoločnej domácnosti. To im však nebráni, aby si všetky tri užívali dámske jazdy spoločne. Tento rok sa dievčatá vybrali navštíviť niekoľko svetových destinácií, kde si vyhodili z kopýt­ka, o čom svedčia fotografie na sociálnych sieťach. Boli v New Yorku, v Londýne či najnovšie v Monte Carle, kde si vo vychytenej monackej reštaurácii Cipriani, nahodené v drahých a štýlových outfitoch, pochutnávali na skvelom jedle a drinkoch. „Cipriani s najdôležitejšími ľuďmi v mojom živote,“ napísala odvážne slová k fotografii Škamlová a Počiatková jej pod ňu na Instagrame odpísala, že nikdy nezabudne.

Manželská kríza?

Hoci Ivana bola donedávna na materskej dovolenke a do rodinného rozpočtu nijakým spôsobom neprispievala, zle sa rozhodne nemá a život, ako vidieť, si poriadne užíva aj bez manžela. Zaujímalo nás preto, čo na dámske jazdy hovorí Ján Počiatek a či aj on si občas na revanš dopraje pánsku jazdu. Na naše telefonáty ani správy nereagoval. Zjavne sa tým nezaoberá.

Kedysi bol Ján Počiatek jedným z najviditeľnejších Ficových ministrov, po voľbách v roku 2016 sa však stiahol, neuchádzal sa o ministerské kreslo a vzdal sa poslaneckej stoličky. Jeho náhly odchod z politiky mnohí spájali s údajnými škandálmi v zahraničí, on to však popieral. Z verejného života časom úplne zmizol a o jeho súkromnom živote sa odvtedy všeličo rozpráva. Najmä to, že so svojou ženou Ivanou majú posledné roky manželské problémy.

Minulý rok tieto fámy nabrali na vážnosti po tom, čo sa prevalilo, že príchod nového roka 2017 manželia trávili oddelene. Počiatek sa vybral silvestrovať na Maldivy iba s najstaršou dcérou Kristínou a kamarátmi. Manželka Ivana a vtedy trojročná Karla im spoločnosť nerobili. Vraj ostali doma, pretože dcérka bola na takúto dovolenku ešte malá.       

Prečítajte si aj: