Kto nebol v Pumpe, už ako keby nebol. Po ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi, bývalom šéfovi parlamentu Andrejovi Dankovi či novinárovi Petrovi Bardym sa už chvastá účinkovaním v satirickom seriáli RTVS aj jeden z najbohatších Slovákov - muž, o ktorom sa hovorí, že  "vlastní polku Tatier". Asi bolou len otázkou času, kedy Michalovi Kubovčíkovi a Danovi Heribanovi bude pred kamerami sekundovať najlepší herec medzi našimi milionármi. Igor Rattaj, spolumajiteľ Tatry mountain resorts, s nimi podebatuje už v najbližšej časti. Prezradil to na sociálnej sieti.

Rattaj má za sebou niekoľko úloh vo filmoch, zväčša z horského prostredia. Pred kamerou stál už v roku 1991, keď získal malú rolu v komparze historického seriálu Štúrovci. Do sveta kinematografie však vstúpil až v roku 2010 slávnou vetou „A nie je to trochu unáhlené?“Túto repliku predniesol ako hotelový poslíček vo filme Román pre mužov. „Pán Rattaj je amatérsky herec, má rád hranie, má rád divadlo. Vo filmoch sa to robí, že sa vytvoria malé roly pre ľudí, ktorí podporujú vašu prácu,“ povedal kedysi producent Rudolf Biermann. „Všetci vraveli, že tá úloha bola úžasná, že mám talent a že to dotiahnem ďaleko,“ zasníval sa Igor Rattaj po premiére filmu.

Ibaže jeho sny sa naplnili.  Dnes môžeme tvrdiť, že Igor Rattaj hral možno vo viac filmoch než Tomáš Maštalír a Ján Koleník dohromady. V snímke Jana Hřebejka Svätá štvorka ako developér lákal Jiřího Langmajera na biznis do Strednej Ameriky. V komédii 10 pravidiel, ako zbaliť dievča dostal rolu majetného pána a mihol sa aj vo filme režisérky Alice Nellis Anjeli a v snímke Tomáša Svobodu Hodinový manžel. Vo filme Vybíjaná dopravoval ako taxikár tehotnú Simonu Krainovú do pôrodnice. „A ocko nám ešte neomdlel?“ položil jej otázku na filmovom plátne.

FOTO Igora Rattaja z Pumpy a jeho filmov v GALÉRII

Rattajovi vďaka jeho filmovacej vášni chodia kadejaké žiadosti. „Už som mal ponuky, že keď zasponzorujem film, tak si v ňom môžem zahrať. Ale ten biznis nie je o tom. Bol by som rád, keby som niekedy dostal aj väčšiu úlohu, ktorá by stála za to a charakterovo by som sa do nej hodil. Určite by som si ju nechcel zaplatiť,“ tvrdil pred rokmi. A zdá sa, že jeho deň D konečne prišiel.