Koniec roka prežila česká speváčka Marta Jandová (44) so svojou rodinou na plavbe luxusnou loďou. Presúvali sa po ázijských krajinách, takže k rozbaľovaniu vianočných darčekov sa s dcérou Maruš­kou (5) dostali až v januári. Najväčším prekvapením bol obrovský balík od Jandovej kamošky a kolegyne Dary Rolins (46). Ten však nebol pre ňu, ale pre dcéru. „Darina Lola a Maruška sú kamošky a, samozrejme, veľké parádnice, navyše s rovnakým vkusom. Dostali sme od nich rôzne krásne šatôčky, z ktorých Lola (10) vyrástla. Maruška z nich bola nadšená,“ priznala nám Marta Jandová pred pár dňami.

Česko Slovenská SuperStar: Práve tu sa v roku 2009 zrodilo priateľstvo Marty Jandovej a Dary Rolins.
Česko Slovenská SuperStar: Práve tu sa v roku 2009 zrodilo priateľstvo Marty Jandovej a Dary Rolins.
Zdroj: Archív

Jasala šťastím

Fámy o tom, že v šoubiznise nie sú možné priateľstvá, už niekoľko rokov popierajú speváčky Marta Jandová a Dara Rolins. Skamarátili sa v roku 2009, keď sedeli vedľa seba ako porotkyne Česko Slovenskej SuperStar. Vo finále speváckej šou Marta na Darinu adresu vtedy vyhlásila, že jej ďakuje za to, že z nej urobila ženu, a začala riešiť záležitosti okolo módy. Najnovšie sa v tomto smere Dara zamerala na Martinu dcéru Máriu a poslala jej balík s oblečením, z ktorého vyrástla jej dcéra Laura. „Darinka veľmi dobre vie, že naša Maruška je rovnako zaťažená ako Lola. Obe sú skôr športové typy, ktoré sa nehrajú s bábikami, ale rady sa parádia a sú krásne slečny. Preto nám poslala pár fakt pekných šiat po Lole. Čo by s tým inak robila? Bolo by škoda, keby to skončilo niekde v pivnici. Radšej to dala Maruš­ke. Tá, keď to zbadala, bola nadšená. Jasala šťastím,“opísala nám detskú radosť svojej dcéry, ktorú má s manželom, slovenským gynekológom Miroslavom Vernerom.  

V kŕčoch

Dvojica je už zmierená s tým, že ďalšie spoločné dieťa im s najväčšou pravdepodobnosťou nebude dopriate. Takže Marta, rovnako ako Dara, posúva obnosené veci po svojej dcére ďalej. „V okruhu našich priateľov a rodiny máme veľa detí a keďže to nemám pre koho schovávať, okamžite oblečenie rozdávam.“ Nie sú to však žiadne luxusné vychytávky. Marta Jandová totiž nepatrí medzi mamičky, ktoré svoje rýchlo rastúce deti obliekajú do drahých značiek. „Keď to je pre niekoho cieľ života, nech to robí. Ja by som to nerobila. Keby mi niekto pre Maruš­ku daroval hoci i nejakú hlúposť, napríklad od Burrbery, veľmi by sme sa potešili, ale stopercentne by som to nekupovala. Určite nie. My recyklujeme,“ presviedča nás.

Z dovolenky do roboty: Speváčka s manželom Miroslavom a ich spoločnou dcérou Maruškou sa nedávno vrátili z luxusnej dovolenky.
Z dovolenky do roboty: Speváčka s manželom Miroslavom a ich spoločnou dcérou Maruškou sa nedávno vrátili z luxusnej dovolenky.
Zdroj: Archív

V tomto smere šetrí Marta aj na sebe. „Ani ja k životu nepotrebujem okázalé značky. Na Parížskej som bola naposledy pred ôsmimi rokmi. Kúpila som si tam kabelku Prada. Nosím ju dodnes a raz ju zdedí Maruška. Teda, ak ju bude chcieť,“smeje sa.

Svojská rockerka si na okázalý štýl oblečenia nepotrpela ani počas vystúpenia na plese v Bratislave, kde sme ju stretli. Pricestovala naň vlakom a na javisku svoj blok piesní spievala v kostýme od známej návrhárky Tatiany Kovaříkovej. „Je to sukňa a top. Vybrala som si to len tak narýchlo pár hodín pred cestou do Bratislavy. Au, dostala som kŕč do nohy. Musím sa okamžite vyzuť,“ povedala nám počas rozhovoru. „Predvlani som si zlomila nohu. Šla som po schodoch a spadla tak nešťastne, že som musela na operáciu. Mám tam teraz deväť skrutiek a krásnu jazvu.“ Bosá speváčka nám so svojou „boľačkou“ chcela zapózovať, no usporiadatelia privátneho plesu si nepriali nič také zverejniť. Svoje vystúpenie v sprievode Boom Bandu Jiřiho Dvořáka, dvornej kapely Karla Gotta a Hany Zagorovej, si však musela odtrpieť v lodičkách. „Nemôžem nosiť vysoké opätky, pretože ma bolia nohy. Preto som si zvolila variant čo najmenšieho opätku,“ vysvetlila nám.