Muži jej ležali pri nohách, ženy ticho závideli a filmový priemysel v nej získal žijúcu legendu. Ikonická herečka Brigitte Bardot, ktorá v sobotu oslávila 80-ku, sa na vrchole kariéry trápila. Niekoľkokrát chcela dokonca spáchať samovraždu. V rozhovore pre týždenník Closer to prezradili jej životopisec Jeffrey Robinson a priateľ, fotograf Billy Ray.

Neznášala slávu

Brigitte ako mladučkú modelku objavil režisér Roger Vadim, ktorého očarili jej odfarbené blond vlasy a tvár bábiky. Obsadil ju do filmu A Boh stvoril ženu, ktorý v roku 1956 zmyselnú Francúzsku katapultoval na herecké výslnie a spravil z nej doslova medzinárodnú senzáciu. „To on ju naučil, ako byť sexsymbolom,“ vyhlásil Robinson.

Diva napriek úspechu trpela vážnymi depresiami. Celé dni sa dokázala úplne izolovať od ľudí, viackrát sa psychicky zrútila a chcela si siahnuť na život. Navzdory obrovskej popularite bojovala s veľkou osamelosťou.

„Vnútri neodolateľnej osobnosti sa skrývala zmätená a osamelá žena. Mala ťažké depresie a nevedela, ako sa s tým vyrovnať,“ prezradil životopisec Robinson a dodal, že krásna blondína nikdy netúžila po sláve. Naopak, popularitou vraj trpela.

Cítila sa ako väzeň uprostred davov fanúšikov, ktorí ju sledovali na každom kroku. Viedlo to u nej k častým zmenám nálad a k záchvatom hnevu.

Čítajte viac:

Zo sexi divy je babka: Nezabudnuteľná Brigitte Bardot má osemdesiat!

Osudovou láskou boli zvieratá

Čím väčší mala Brigitte strach z ľudí, tým viac inklinovala k nemým tváram. Po skončení hereckej kariéry sa venovala výhradne ochrane zvierat. „Nemyslím si, že v jej srdci je miesto pre ľudí. Celé ho obsadili zvieratá, ktoré ju bezpodmienečne milujú,“ tvrdí Robinson.

Fotograf Billy Ray dodáva príhodu, ako sa herečka počas nakrúcania westernu Shalako v roku 1968 ujala zatúlaného psa. „Vystúpila z auta, rozbehla sa k nemu a schmatla ho. Bola to láska na prvý pohľad. Povedala si, že tomu chlpáčovi pripraví perfektný život.“

Tak sa stalo. Bardotovej psa musel kúpať kaderník a šofér mu zasa zháňal najlepšie druhy potravín. Pes sa od herečky ani nepohol, no osudová láska netrvala dlho. Na štvrtý deň uhynul, zrejme z príliš perfektného života.

„Brigitte dostala záchvat nekontrolovateľného plaču, utekala do šatne v karavane a zamkla sa v nej. Snažili sa ju odtiaľ dostať kaderník, režisér aj Sean Connery. Zbytočne. Ostala tam a štáb prišiel o celý natáčací deň,“ spomína Ray.

Životopisec Jeffrey Robinson je presvedčený, že démoni, ktorí herečku počas aktívnej kariéry trápili, sú už minulosťou. „Keď ste najkrajšou ženou na svete, viete, že raz to všetko skončí. Dnes sa Brigitte pozrie do zrkadla a vidí tam 80-ročnú starenu. Je s tým vyrovnaná, lebo konečne našla mier,“ dodal v rozhovore Robinson.