Zmena plánov. Dovolenková sezóna je v plnom prúde a mnoho ľudí sa stále rozhoduje, ktorú krajinu navštívi počas tohto leta. Tí, ktorí vlastnia nehnuteľnosť v prímorskej krajine, však rozmýšľať nemusia. Hoci investícia do prímorskej nehnuteľnosti znie desivo, čoraz viac Slovákov svoje zarobené imanie investuje do víl či apartmánov práve v neďalekom Chorvátsku. Jedným z nich je najnovšie aj moderátor a spevák skupiny Hex Peter Šarkan Novák (48). Na ostrove Pag nedávno kúpil apartmán. Kúsok svojho raja sa rozhodol dopriať aj svojim priateľom.

Tichá lokalita

Vlastniť nehnuteľnosť pri mori je snom mnohých Slovákov. Ten si nedávno splnil aj moderátor a spevák Peter Šarkan Novák s manželkou Michaelou, s ktorou vychovávajú dve deti - Elu (10) a Matyáša (4). Rodina si v Chorvátsku zaobstarala byt v apartmánovom dome na piatom najväčšom chorvátskom ostrove Pag, nachádzajúcom sa v Kvarnerskom zálive v Jadranskom mori. Z Bratislavy sa autom na ostrov dostanete po troch možných trasách dlhých zhruba 700 kilometrov za niečo vyše sedem hodín.

Najväčšie mesto na ostrove je Pag, známe najmä mnohými akciami a diskotékami. Rodina známeho Slováka si vybrala pokojnejšiu oblasť, južné pobrežie ostrova, kde sa nachádza mladé turistické mestečko Mandre, vzdialené od Pagu len 15 kilometrov. V oblasti nenájdete žiadne diskotéky ani nočné kluby. Brehy obmýva otvorené Jadranské more s kamienkovými plážami a pozvoľným vstupom do mora. Z Mandre možno podniknúť niekoľko lodných výletov - napríklad na ostrovy Olib a Silba.

Pre rodinu a priateľov

Ešte pred necelými 50 rokmi na mieste tohto letoviska stáli len dva rybárske domčeky. Dnes už môžete blúdiť po uličkách s apartmánmi, obchodmi a reštauráciami, ktoré v letnej sezóne hostia návštevníkov z celej Európy. Keď turisti odídu, zostanú v Mandre približne dve stovky miestnych. Nachádza sa tu totiž len 60 obytných domov, ostatné nehnuteľnosti sa ponúkajú na prenájom. Rovnako ako ten, ktorý si tu nedávno kúpil známy muzikant Šarkan. V Chorvátsku sa dvoj- až trojizbové apartmány s rozlohou zhruba 60 štvorcových metrov pohybujú od 130-tisíc eur, záleží na lokalite a vybavenosti apartmánu. K trhovej cene treba ešte, samozrejme, prirátať aj prostriedky vynaložené na kompletnú rekonštrukciu. A podľa zverejnených fotografií bola naozaj roz-siahla.

„Obzerali sme na Slovensku chatu pod lesom, nakoniec z toho zišlo a objavili sme náhodou tento apartmán v Chorvátsku. Keďže nemáme more, zdala sa nám kúpa ako dobrý nápad aj pre naše deti do budúcna,“ prezradil spevák pre PLUS 7 DNÍ dôvod, prečo si vybrali byt v zahraničí. Keďže teraz so skupinou často koncentruje, novú nehnuteľnosť využívajú zatiaľ iba sporadicky. „Boli sme tam nedávno. Ale teraz sa tam najskôr dostaneme v októbri. Preto sme sa rozhodli náš s láskou vytvorený priestor ponúknuť svojim priateľom. Nekupovali sme ho na biznis,“ tvrdil nám Novák, ktorý na sociálnej sieti ukázal aj niekoľko záberov z ich prímorského bytu.

FOTO Šarkanovho apartmánu v Chorvátsku v GALÉRII

„Ide o čerstvo prerobený, nanovo zariadený klimatizovaný apartmán s dvomi samostatnými spálňami a kúpeľňami, kuchyňou s obývačkou a parkovacím miestom. Nachádza sa v zabehnutom, vysokohodnotenom rodinnom penzióne s výhľadom na otvorené more asi 300 metrov od krásnych pláží. Je ideálny pre rodinu s deťmi, jeden alebo dva páry hľadajúce pokojný oddych na krásnom mieste,“ opísal svoj kus raja svojim priateľom.

Mohlo by vás zaujímať: