Herec a režisér Jan Kačer je už celé desaťročia dobrým priateľom Josefa Abrháma staršieho. Ešte počas života Libuše Šafránkovej, keď o jeho kamarátovi nebolo dlhšie počuť, začal si o neho robiť starosti. Josef mu totiž nebral telefón, čo sa dovtedy nestávalo, alebo ak sa aj stalo, Josef mu potom zavolal naspäť. Libuška to vtedy vysvetlila, že jednoducho len nemal pri sebe telefón.

Keď však Jan Kačer uvidel po dlhom čase svojho kamaráta Josefa Abrháma na pohrebe Libušky Šafránkovej, hneď mu bolo jasné, čo za choroba ho trápi. Dávnemu kamarátovi napadlo, že Josef trpí tou istou chorobou, ako Kačerova nebohá manželka Nina Divíšková, ktorá zomrela len pár dní po slávnej Popoluške. Strašná diagnóza...

Jan Kačer, ktorý bol roky nielen Josefovým kamarátom, ale aj rodinným priateľom Abrhámovcov, mal na pohrebe Libušky prehovoriť, aj si prichystal smútočnú reč, ale keď videl, v akom stave je jeho dávny kamarát Abrhám, úplne ho to paralyzovalo a nezmohol sa ani na slovo. Rodine potom sľúbil, že smútočnú reč prednesie na rozlúčke v Šlapaniciach, ale aj z tej sa napokon ospravedlnil. A ani nečudo, veľmi dobre vedel, čo táto choroba obnáša.

Jan Kačer pri pohľade na Josefa Abrháma nebol schopný slova!

Vdovec Josef Abrhám sa so svojou životnou láskou prišiel rozlúčiť aj do jej rodných Šlapaníc pri Brne, kde chcela byť herečka pochovaná v rodinnom hrobe spolu s jej rodičmi. Držal sa statočne a vyzeral už lepšie, ako na poslednej rozlúčke s Libuškou Šafránkovou v Prahe, dokonca sa na chvíľu aj dokázal postaviť z vozíčka, keď musel za pomoci ostatných prejsť po schodoch do kostola. Ostáva veriť, že slová jeho kamaráta o chorobe, ktorá ho trápi, predsa len nebudú pravdivé.