Ťažké detstvo! Desiatky rokov sa Milan Lasica (†81) navonok usmieval a zabával divákov, pri tom v sebe niesol traumu, o ktorej netušili ani jeho najbližší. Zatiaľ, čo humorista zomrel na javisku počas potlesku obecenstva, jeho otca (†73) našli na ulici mŕtveho s rozbitou hlavou.

Mama ho odvrhla

Detstvo nemal Milan Lasica vôbec ľahké. Nielenže vyrastal počas druhej svetovej vojny, ale jeho život poznamenali rodinné problémy ako aj nevyjasnená smrť vlastného otca. Keď mal asi desať rokov jeho rodičia sa rozviedli, čo nebolo v tej dobe vôbec bežné. Otec bol samotár a príležitostný alkoholik a matka ho vymenila za bohatého podnikateľa -staviteľa, ktorý po komunistickom prevrate o všetko prišiel. Z vily ho i s celou rodinou vysťahovali do garsónky. Matka sa tak po rozvode syna vzdala a Milan býval rok u svojej babky na dedine, a potom dlho s otcom. Neskôr i s jeho novou ženou. Ale ani tu nenašiel pokoj a istotu.

Vražda otca

Potom, čo otcovi a jeho „macoche“ zomrelo bábätko, sa dvojica rozišla a otec začal piť ešte viac. „V jeden deň, vlastne večer, ho našli na ulici mŕtveho s rozbitou hlavou. Kľúče od jeho bytu boli v zámke z vnútra, dvere boli pootvorené. Nikdy sa to nevysvetlilo,“ popísal po rokoch Lasica udalosti okolo záhadnej smrti jeho otca dcére Hanke (40), keď písala o ňom knihu Všetko o mojom otcovi, ktorá vyšla v roku 2015. „Otcova smrť bola záhada. Kto vie, ako to bolo, ja som neprišiel na žiadnu stopu, neprihlásil sa žiadny svedok,“ spomína herec v knihe. Príbuzní sa však jeho dramatickému úmrtiu veľmi nečudovali. „Strýko Paľko vtedy povedal, že vždy tušil, že otca raz zabijú…“

Fotografie z Lasicovho detstva nájdete v GALÉRII

Prepil majetok?

Rok alebo dva pred svojou smrťou otec ukazoval synovi Milanovi, že má na vkladnej knižke 100 tisíc korún, čo v tej dobe bol poriadny balík. „Po tej udalosti som knižku nenašiel, ani v banke mi nedokázali nič povedať. Otec tie peniaze asi prepil, mal takých kamarátov, čo ho vyžierali, nechávali si za seba platiť. Myslím si, že otec bol nešťastný človek,“ uzavrel Lasica svoju trinástu komnatu.

 

 

.