Karel Gott stihol v roku 2008 odprevadiť k oltáru len svoju v poradí druhú dcéru Luciu (34), no ani to jej nezaručilo šťastné manželstvo. Po trinástich rokoch, ktoré strávila v chomúte s vyhláseným kuchárom Janom, ohlásila už ako matka dvoch synov, Vojtu (11) a Honzíka (9), rozvod. Dlho však sama neostala. Na premiére filmu Karel odpremiérovala svojho nového partnera, o päť rokov mladšieho Lukáša Valčíka (29). Ešte väčší šok spôsobila informáciou, že si ho pred pár dňami vzala za manžela. Oboch manželov si Lucie našla prostredníctvom sociálnej siete a verí, že tentoraz jej to konečne vyjde. „Prajem si byť šťastná,“ vyznala sa.

Bez bolesti

Druhorodenej Gottovej dcére ešte nestihli vyschnúť rozvodové papiere a už sa ponáhľala opäť pred oltár. Po tom, čo povedala „áno“ Lukášovi Valčíkovi, si na sociálnej sieti prepísala predošlé priezvisko Kovaříková na Waltz. V civile však bude používať meno Valčíková. Žiadne detaily o svadbe však nezverejnila.

 

S novým manželom už Lucie býva v trojizbovom byte, ktorý jej daroval otec ešte k prvej svadbe. Skrátka neprišiel ani Luciin dnes už exmanžel Jan, prominentný svokor mu kúpil auto. Ich rozchod podľa všetkého neprebehol bolestivo. Aby Jan mohol byť so svojimi synmi čo najčastejšie, zadovážil si bývanie blízko Lucie, ktorej ich rozvodový súd zveril do opatery.

Ušla sa im len omrvinka

Lucie ako jediná spravila z Karla Gotta ešte za jeho života starého otca. Sympatický mu bol zrejme aj fakt, že nikdy nebažila po jeho bohatstve. Hoci jej ponúkal financovanie štúdií, s vďakou odmietla, pretože sa rovnako ako jej matka túžila stať predavačkou. A to sa jej podarilo. Ľudia ju dodnes môžu bez problémov stretnúť v centre Prahy, kde kmitá v obchode s oblečením. „Nedokázala by som sedieť niekde v kancelárii na zadku,“ vysvetlila ešte počas otcovho života.

FOTO V GALÉRII

Biedu však netrie. Po tom, čo Karel prepísal väčšinu majetku na manželku Ivanu, vyplatil aj svoje dve staršie dcéry Dominiku a Luciu. Obom nadelil po šesť miliónov českých korún (vyše 230-tisíc eur), pričom obe museli podpísať zmluvu o zrieknutí sa práva na zvyšok dedičstva. Podľa údajov českých médií rok po smrti pribudlo vdove na účet najmenej desať miliónov českých korún (390-tisíc eur) a ďalšie milióny prichádzajú a budú prichádzať ešte mnoho rokov. Ide predovšetkým o tantiémy z vysielania alebo predaja jeho skladieb.

Pozrite si aj GALÉRIU Gottových dievčat a žien