Žiadna únava. Ani v pokročilom štádiu tehotenstva staršia dcéra Jarmily Lajčákovej-Hargašovej (50) neodmieta pozvania do spoločnosti. Na tehotnú Vanesu (25) sme natrafili v Slovenskom národnom divadle, kde na ňu dozerali dvaja muži. V prvom rade jej otec, spisovateľ Pavol Weiss, no sprevádzal ju tiež priateľ Michal (27), s ktorým čaká svoje prvé dieťa. Ako sa ukázalo, Vanesa si vybrala dobre.

  • Jarmila Lajčáková-Hargašová šokuje: Veľké trápenie v Amerike!

Bez svadby

Do divadla dotiahla dcéru známej televíznej moderátorky láska k Shakespearovi. „Ešte to vo mne doznieva. Scéna bola zaujímavá, herci fantastickí,“ podotkla po premiére Richarda III., zatiaľ čo opodiaľ stál priateľ Michal. „Či to bude dievčatko, alebo chlapček, si nechávame pre seba. Meno sme nevybrali, lebo sme sa ešte na žiadnom nezhodli,“ pokrčila plecami mladá žena. Isté však je, že porodí začiatkom budúceho roka a pod čepiec sa zjavne neponáhľa.

V centre diania: Vanesu posadili v New Yorku za Melanie Trumpovú. Na snímke aj so sestrou Larou a mamou Jarkou.
V centre diania: Vanesu posadili v New Yorku za Melanie Trumpovú. Na snímke aj so sestrou Larou a mamou Jarkou.
Zdroj: profimedia.sk

Pravdupovediac, otázkami o svadbe sme Vanesu akosi zaskočili. „Nejako sme to neriešili, teraz určite nebude. A či neskôr, ešte uvidíme,“ povedala. Hoci svadbe v ceste nestoja žiadne prekážky. Minimálne finančné nie. Vanesinmu priateľovi sa napriek mladému veku darí v podnikaní - vlani otvoril vlastnú reštauráciu a v Bratislave má aj lekáreň. Jeho milá zase doštudovala psychológiu na Regent’s University v Londýne. „Teraz dokončujem diplomovú prácu. Myslím, že do pôrodu všetko stihnem,“ nádeja sa.

  • Obrovské komplikácie Hargašovej po prílete z USA na Slovensko: Nevinná akcia sa zmenila na poriadnu drámu, zasahovať musel televízny štáb!

Naučila sa pri sestre

Budúca mamička už roky trpí celiakiou, preto musí držať prísnu diétu. Tehotenstvo jej to však nekomplikuje. „Cítim sa normálne. Nemôžem sa na nič sťažovať, všetko je v poriadku,“ hovorí a pri otázkach, či na dieťa nie je príliš mladá, sa usmieva. „Na dnešné pomery možno áno. Ale moja mamina má vtipný príbeh, lebo keď čakala mňa, mala tiež dvadsaťpäť. A jej písali - staršia prvorodička.“

  • Otvorená SPOVEĎ Lajčákovej-Hargašovej o živote v USA: Je v Amerike vôbec šťastná?

Jarmila, keďže jej manžel Miroslav Lajčák sa stal predsedom Valného zhromaždenia OSN, sa nedávno presťahovala do New Yorku. So staršou dcérou, ktorá už lietať nemôže, je v každodennom kontakte. „Stále mi radí aj bude radiť. Ale čo-to som od nej odpozerala už pri Lare,“ naráža Vanesa na sestru, ktorá je o viac než desať rokov mladšia.

Naposledy obe dievčatá zaujali, keď ich na septembrovom Valnom zhromaždení OSN posadili za prvú dámu Spojených štátov Melanie Trumpovú. Tá sa podľa vážneho výrazu tváre opäť durdila. „Zazrela som ju len na chvílu, keď prešla okolo, ale bola krásna. Ako vždy,“ myslí si Vanesa, ktorá manželku Donalda Trumpa videla naživo. „Pre mňa bol úžasný zážitok vôbec byť na mieste, na ktoré sa v tom čase sústreďoval celý svet. Prvý raz som bola v OSN a rovno na takejto udalosti.“