Herečka a moderátorka Lucia Hurajová (44) je podľa jej slov typické mestské dieťa. Hoci obidve jej staré mamy mali korene na vidieku, jedna pochádzala z zo Zborova pri Bardejove a druhá zo Starej Haliče na Strednom Slovensku, Lucia už mala svojich starých rodičov v Bratislave a nehrozili jej v detstve prázdniny na vidieku. Preto si zvykla na mestské bývanie. Detstvo strávila v Karlovej Vsi a takmer celý dospelý vek žije v bratislavskom Starom meste.

Lucia po prvom nevydarenom manželstve s muzikantom Oskarom Rózsom našla šťastie pri manželovi Richardovi a do rodiny im postupne pribudli tri deti, najprv syn Maximilián (8) a k štyridsiatke si nadelila ten najkrajší darček v podobe dcér dvojičiek Izabely (4) a Sofie (4). Hoci Lucii po narodení dievčat s deťmi pomáhala mama aj opatrovateľka, mala sa pri troch deťoch čo obracať aj ona sama, takže určite nepotrebovala žiadne diéty, aby si udržala štíhlu líniu. A mať pri troch deťoch útulný byt dá tiež poriadne zabrať. Lucia to však mala premyslené už vopred.

Faktu, že Luciin byt vyzerá aj pri troch deťoch ako zo škatuľky, napomáha najmä jeho dispozičné riešenie. Byt je priestranný, vďaka vysokým stropom a francúzskym oknám svetlý a s množstvom rafinovane zabudovaných úložných priestorov. Domáci tam môžu prehľadne ukryť všetky veci, ktoré práve nemusia byť na očiach, čo je pri troch deťoch veľká výhoda. A práve v tom spočíva tajomstvo, prečo tam má vždy poriadok. V byte Lucia stavila na bielu a sivú farbu v kombinácii s drevom. V celom byte je aj rovnaká drevená podlaha, ktorá priestor opticky zväčšuje.

Taký byt by bral každý, pozrite FOTO v GAlÉRII!

V priestrannom byte má každý miesto pre seba, deti majú svoju detskú izbu, ale rodina trávi veľa času spoločne v obývačke. V zadnej časti bytu je spálňa s vlastnou kúpeľňou. Aj v tejto zadnej časti sú šikovne zapracované úložné priestory, vďaka ktorým byt nepôsobí zapratane a to je podľa Lucie základ, aby bol pôsobil útulne a domáci sa tam cítili príjemne.