Eva Máziková už od sedemdesiatych rokov žije v Nemecku, konkrétne v Bavorsku, so svojím manželom Petrom. Vydať sa v tých rokoch na Západ nebolo len tak. Eva nechcela emigrovať, len sa vysťahovať a tak Evin budúci manžel musel za svoju lásku zaplatiť štátu náklady na jej vzdelanie, ktoré do nej dovtedy štát investoval. Eva okrem toho, že bola vtedy už známou speváčkou, študovala aj na právnickej fakulte. Peter tak "za nevestu" zaplatil vtedajších 40-tisíc korún.

V Bavorsku si Eva zvykla pomerne rýchlo, ako sama v minulosti spomínala, Bavori majú podľa nej podobnú povahu, ako Slováci, sú srdeční, otvorení, hneď si s každým potykajú, takže sa tam cíti ako doma. S Petrom vychovali jedného syna Benjamína a teraz sa už spolu tešia aj z vnučky. Keďže Eva štúdium práva už potom nedokončila, ale nechcela byť len domácou paňou a starať sa o manžela a dieťa, urobila si kurz lekárskej kozmetiky a otvorila si salón, ktorý roky prevádzkovala. Ten už medzičasom predala, ale kozmetike a zdravému životnému štýlu sa venuje dodnes.

Eva Máziková bola vždy živel, v dobrom zmysle slova. Pri nej nuda určite nikdy nehrozila a nudné nie je ani jej bývanie. Keďže vo svojom dome býva s manželom už roky, je už riadne zabývaný. Eva má v dome množstvo obrazov a doplnkov, ktorými si ho zútulnila presne podľa svojich predstáv. Eva je domáca pani ako sa patrí, a keď treba priloží ruku k dielu, Ak treba, aj čo-to vymaľuje, prípadne umyje okná. V dome ich má úctyhodný počet 26, Eva však všetko hravo zvláda.

Takto to vyzerá doma u Evy Mázikovej!

A keďže Eva je veľmi družná, v čase kým svet nezachvátila korona pandémia, vo svojom dome sa usporadúvala stretnutia a oslavy nielen so synovou rodinou, ale aj s mnohými priateľmi, ktorým vždy nachystala skvelé pohostenie, lebo Eva je aj výborná kuchárka. Pri takýchto príležitostiach sa u nej doma všetko len tak ligoce, veď pozrite v GALÉRII, ako to u nej doma vyzerá.