Hoci Karel Gott (†80) navždy odišiel, pre svoju rodinu, blízkych a verných fanúšikov je tu stále. Vdova Ivana pripravovala okrem iných aktivít aj dva veľkolepé spomienkové koncerty, ktoré sa mali konať práve teraz pred Vianocami. Žiaľ, korona pandémia tomu urobila škrt cez rozpočet a všetko odsunula na neurčito. Najmä kvôli tejto nepriaznivej situácii sa odložilo aj vydanie autobiografickej knihy o Karlovi Gottovi, a taktiež aj slávnostná premiéra celovečerného dokumentárneho filmu Karel, ktorý nakrútila režisérka Olga Malířová Špátová.

Karel Gott, Ivana Gottová
Zdroj: Archív K. G. A.

Hlavnou hviezdou spomienkových vianočných koncertov na Karla Gotta mala byť jeho dcéra Charlotte Ella Gttová (14), ktorá po svojom otcovi zdedila nielen podobu, ale aj spevácky talent. K svojim trinástym narodeninám dostala od svojho otca výnimočný dar. Naspieval s ňou pieseň Srdce nehasnou, ktorú im dvom "presne na mieru" napísal muzikant Richard Krajčo, a ktorá sa vzápätí stala hitom.

 

Karel Gott sa veľmi tešil z nadania svojej dcéry. Talentovaná Charlotte preto mala možnosť zaspievať si so svojím slávnym otcom aj pri iných príležitostiach. Vdova Ivana teraz urobila radosť fanúšikom jej zosnulého muža a na sociálnu sieť zavesila video z vystúpenia Karla Gotta a dcéry Charlotte. Spoločne si zaspievali pieseň  Zvonky štěstí, ktorú božský Kája pred rokmi naspieval s Darinkou Rolincovou.

 

„Deň pred Štedrým večerom vás chcem potešiť mojím amatérskym videom z decembra 2018, kedy Karel vystupoval v Ružomberku. Ako jedného z hostí si prizval na pieseň Zvonky šťastia tiež našu Charlottku. Prižmúrte oči, prosím, nie je to dokonalé, ale PRE RADOSŤ v tomto vianočnom čase. 🎄🥰 Na profesionálne zábery Olgy Špátovej z tohto vystúpenia sa môžete tešiť v dokumente KAREL. Dúfajme, v kinách od 13. 5. 2021. Snáď vás náš zostrih zo skúšky aj večerného vystúpenia zahreje pri srdci. ❤️🙌🙏 S láskou Ivana, Charlottka a Nellinka🎄🎄🎄,“ napísala na sociálnu sieť Ivana Gottová.

Doposiaľ nepublikované zábery Karla Gotta so Charlottkou v GALÉRII

Charlottka mala pri spievaní tejto piesne presne toľko rokov, ako pred rokmi Darinka, a pieseň zvládla veľmi slušne. Napriek tomu, že kvalita zvukovej nahrávky nie je najlepšia, video má úžasnú atmosféru, vidno, ako si Karel Gott spievanie s dcérou užíval. Škoda, že tu nemohol byť dlhšie, aby nad svojimi dievčatami držal ochrannú ruku a Charlotte prípadne pomohol v naštartovaní speváckej kariéry, lebo ako tvrdí aj Michal David, to dievča talent určite má.