Samo Tomeček (34) patrí k tým šťastnejším umelcom, ktorí mali šancu zarobiť aj počas koronavírusových prázdnin. Zachránili ho kšefty v televízii a voľné dni využil na to, aby sa nedávno oženil.

Jeho vyvolenou sa stala atraktívna Sophie, ktorá pracuje pre medzinárodnú firmu. So svojimi skúsenosťami teraz Samovi pomáha uspieť na zahraničnom trhu, v súkromí si určili striktné pravidlá vzťahu. „Dohodli sme sa, že si vzájomne nebudeme tolerovať žiadne aférky ani flirtovanie. Na vernosti si obaja veľmi zakladáme. Aj preto sme sa brali v kostole a sľubovali si vernosť pred Bohom,“ prezradili pre PLUS 7 DNÍ s úplnou vážnosťou mladomanželia.

V televízii všetko dohnali

Pre pandemické obmedzenia museli Tomečkovci svadbu prekladať. Oznámenia s novým termínom si dali zhotoviť dokopy trikrát. No všetko zlé je na niečo dobré, korona otestovala ich spoločnú domácnosť dokonale. „Predtým sme sa doma stretli neraz až večer. Počas korony, keď sme boli spolu nepretržite tri mesiace, nám to ani raz nezaškrípalo. Ak by sme si neboli súdení, v tomto období by sa to určite ukázalo,“ priznali manželia, ktorí spolu žijú už viac než dva roky.

 

Svadbu pre deväťdesiat hostí si Samo dovolil v časoch, keď slovenskí muzikanti trú biedu. Tŕň z päty mu totiž vytrhli najmä honoráre za naspievanie reklám či účinkovanie v televíznej šou Milujem Slovensko. „Nahrávali sme celý august. Vyrobili sme toľko častí ako inokedy za tri mesiace. Bolo to veľmi hektické, ale oplatilo sa. Nakrúcal som ešte dva dni pred svadbou a dva dni po svadbe. Niečo som mal, samozrejme, ušetrené a pomohli aj rodičia,“ priznáva.

S ochrankou

Svoje áno si mladomanželia povedali v kostole v Považskej Bystrici, kde majú rodinných známych. Keď sa rozkríklo, že sa v miestnom kostole žení Samo Tomeček, a hrozilo, že to bezpečnostne nezvládnu, najali si ochranku. „Priazeň ľudí ma tešila, ale chceli sme zabezpečiť, aby sa do kostola dostal každý, koho sme tam chceli mať,“ vysvetľuje spevák.

Keďže svadobčania si na tváre museli nasadiť rúška, na fotografiách ani videu nevidieť ich emócie. „Bez rúšok sme mohli byť len my dvaja. Je mi to tak ľúto,“ zhodnotila pekelnú situáciu Sophie a Samo ju doplnil: „Keď raz budeme mať deti, bude iste zaujímavé vysvetľovať im, prečo všetci takto vyzerali.“ Napriek „maskovaniu“ na exkluzívnych záberoch spoznávame Samovu kolegyňu z Milujem Slovensko speváčku Katku Ščevlíkovú či atléta Mateja Tótha. „Bol to môj družba. Maťo je dobrý kamarát. Som rád, že prišiel aj s manželkou,“povedal nám spevák.

Obrad mal pre povinné rúška zvláštnu pachuť, no v kostole sa udiali aj neplánované vtipné situácie. „Hneď po príchode mi padol obrovský závoj a keď sme sa na záver išli podpisovať, vytiahol sa mi drôtik zo spodničky, zavadil o lavicu a nevedela som sa pohnúť,“ smeje sa Sophie. Samo sa zase pri obľúbenej cimbalovke neudržal a zanôtil si s nimi pár piesní. „Prvýkrát som You Are So Beautiful mal komu s láskou venovať,“spomína song Joa Cockera, ktorý ho preslávil ešte v časoch SuperStar.

V šoubiznise sú rarita?

Počas nášho stretnutia to vyzeralo, že romantický rocker bude vo vzťahu ťahať za kratší koniec. Sophie bola vo vyjadreniach o poznanie ráznejšia. „Samko sa mi priznal, že v začiatkoch som sa mu zdala až príliš radikálna a chladnokrvná. Ja popritom len neuznávam pretvárku. Som úprimná, možno to niekoho až zabolí, ale ja som už raz taká,“ zhodnotila samu seba a Samo sa nebránil: „Ja som vzduch a ona zem a oheň. Kedysi tancovala latinskoamerické tance, takže ten temperament musí mať v sebe.“

No oboch mladomanželov zaskočila rovnako jediná otázka - keď sa ich mnohí pýtali, prečo sa brali, keď nečakajú dieťa. „Nestačí na svadbu láska?“ dávajú si rečnícku otázku. „My sa naozaj nesmierne ľúbime. Viem, že sa to dnes nenosí a v šoubiznise už vôbec, ale nesúhlasíme s tvrdením mnohých, že sobášny list je len zdrap papiera. Inokedy si ani nestačíte prečítať, že sa dvaja berú, a už sú články o ich rozvode. A o dva mesiace, že majú nový vzťah,“ dodáva Samo.

Ich prípad to vraj jednoznačne nebude. To, že sa zosobášili v kostole pred Bohom, pre nich má špeciálny význam. „Žiadne manželstvo sa nezaobíde bez problémov. Ale sme tu na to, aby sme im spoločne čelili. Špeciálne si zakladáme na vernosti. V tomto smere sme asi nenormálna rarita. A chceme v tom byť aj príklad pre ostatných. Bolo by fajn, keby bolo viac takýchto nenormálnych párov,“uzatvára debatu Samo.

Pozrite si veľkú GALÉRIU záberov zo svadby Sama TOMEČKA. 

Mohlo by vás zaujímať: