Okrem tradičných kategórií zaviedli na českých Slávkoch, ktoré sa konali v pražskom Karlíne, oceňovanie hiphoperov a raperov. Víťaz Řezník, ktorý si po cenu prišiel s maskou na tvári, prvýkrát a možno aj poslednýkrát v živote dostal možnosť osloviť obrovskú masu ľudí. „Česká popmusic je už desiatky rokov na úplnom dne. Nedá sa to vôbec počúvať. Keď idem autom a preladím, urobí sa mi fyzicky zle. Musím zastaviť, aby som vracal vedľa auta. Je utrpenie byť tu,“ spustil silácke reči a späť na miesto šiel za sprievodu pobaveného smiechu obecenstva. Hoci sa posťažoval, ako medzi mainstreamom trpí, pozvánku na záverečnú after párty využil. „Trochu som vysmädol,“ vysvetlil nám, prečo hneď neodišiel domov.

Na raute muzikanti od kontroverzného Řezníka nebočili, práve naopak. Vysmiaty sa v jeho spoločnosti bavil najmä Richard Krajčo zo skupiny Kryštof, ktorý pred rokmi používal podobnú rétoriku. Keď raz vyhlásil, že výsledky Slávika neodrážajú kvalitu interpretov, rozpálil najmä Karla Gotta. „Uráža fanúšikov aj mňa,“ povedal maestro doslova. Spor však zažehnali a Karel sa s pozemským svetom rozlúčil pesničkou Srdce nehasnou, ktorú pre neho a dcéru Charlotte skomponoval práve Krajčo. Spor ostravského hudobníka spojil aj s Řezníkom. „Vysvetlili sme si to a spoznali sa osobne,“ povedal nám raper s drinkom v ruke.

Už v mierumilovnej nálade nezabudol zhodnotiť aj svoju slovenskú konkurenciu. „Baví ma Gleb. Ešte aj ten Rytmus aspoň trochu drží krok s dobou. Ale inak táto anketa je dobrá len na to, aby sa tu ľudia zišli a vzájomne sa po­tľapkali po chrbte a pogratulovali si, čo za sračky vyprodukovali za posledný rok,“ dodal zamaskovaný muž, ktorý okrem rapovania vraj nakrúca filmy ako režisér.

FOTO z afterparty Slávikov nájdete V GALÉRII >>>

Veľkú reportáž z českých Slávikov očami slovenských novinárov si prečítajte v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ, ktoré je v predaji od 24. novembra 2021 >>>