Monica Lewinská opäť prehovorila o svojej sexuálnej afére s bývalým americkým prezidentom Billom Clintonom. Dnes 40-ročná bývalá praktikantka v Bielom dome poskytla rozhovor televíznemu kanálu National Geographic s názvom 90-te roky: Posledné veľké desaťročie?

Posťažovala sa v ňom na neznesiteľné novinové články, ktoré ju označovali za „štetku“ a moment, keď žalobca Kenneth Starr prečítal 445-stranovú správu o afére, nazvala jedným z najhorších dní svojho života.

Ponížená ako nikto

Monica Lewinská pôsobila v kancelárii amerického prezidenta v 90-tych rokoch. Mala vtedy 22 rokov a informácie o sexe s Clintonom vyniesla na verejnosť jej známa dva roky po ukončení osudnej stáže. Aféra vyústila až do ústavnej žaloby voči Billovi Clintonovi, ktorý ako druhý prezident v dejinách USA čelil procesu takzvaného impeachmentu.

Keď sa čítala žaloba, Lewinská bola podľa vlastných slov zdrvená. „Bol to jeden z najhorších dní môjho života. Cítila som sa najviac poníženou ženou na svete,“ vyhlásila a dodala, že až do škandalózneho okamihu ju okolie vnímalo skôr ako pannu.

Žalobca Starr vraj v správe použil informácie z jej počítača, o ktorých si myslela, že boli odstránené. „Bolo to násilie za násilím,“ vyhlásila Lewinská.

Škandál veľmi dlho živil médiá, ktoré sa o bývalej praktikantke vyjadrovali nelichotivo. „Dostávať prezývky, ako hlupaňa, fľandra, štetka či suka a stále sledovať informácie vytrhnuté z kontextu, to bolo čosi neznesiteľné,“ posťažovala brunetka v dokumente a dodala: „Byť vo víre mediálnej smršti je desivé. Myslím, že to veľmi súviselo s tým, že som žena.“

Chce pomáhať obetiam násilia

Po rokoch života v ústraní je to už druhý rozhovor, ktorý Lewinská o afére poskytla. V májovom čísle časopisu Vanity Fair sa priznala, že všetko hlboko ľutuje. Ako pripomína britský portál dailymail.co.uk, načasovanie Lewinskej výpovedí príliš nehrá do karát exprezidentovej manželke Hillary Clintonovej, ktorá by sa mohla uchádzať o post hlavy Spojených štátov v nasledujúcich voľbách.

Škandál jej muža by mohol poslúžiť oponentom. Clintonová však začiatkom júna vyhlásila, že sa nad aférou už povzniesla a mali by tak urobiť aj ostatní.

Monica Lewinská zasa túži pomáhať obetiam násilia, ktorou sa cíti byť aj ona. Nie pre sex s Clintonom, ale pre štvanicu, ktorú okolo nej svojho času rozpútal exprezidentov aparát v snahe zachrániť mu renomé.