Ak sme dumali nad rébusom, ako najplodnejší slovenský politik Boris Kollár (57) stíha svojich dvanásť detí, v poslednom období sa núka odpoveď: Nestíha. U veľkého bojovníka za tradičnú rodinu si všímame vážne logistické problémy. V čase, keď sa krajina ocitla na vrchole rôznych kríz vrátane energetickej, odletel na niekoľko dní do Spojených arabských emirátov zrelaxovať a vzal so sebou aj hviezdičku známu z televíznej šou. Nechýbal len Slovensku, Kollárovou neprítomnosťou trpel podľa informácií PLUS 7 DNÍ aj jeden z jeho potomkov. O tom, že dal otec prednosť novej žene, sa údajne dozvedal z médií.

Najmladšie dieťa takmer nevidel

Výlet do Dubaja by Boris Kollár možno utajil, keby si ho počas cesty nevšimla slovenská spolucestujúca. „Dnes super let. Že budem sedieť s celebritami v lietadle, ani som nesnívala,“ napísala na sociálnej sieti istá Veronika, ktorá sa do Emirátov vybrala z viedenského letiska Schwechat. K statusu pridala okrem iných hashtag predsedu parlamentu.

Z exotiky sa politik po pár dňoch vrátil a na letisku vo Viedni ho fotoreportér PLUS 7 DNÍ pristihol pri zvláštnych manévroch. Po odchode z letiskovej haly nastúpil Kollár aj s ochrankárom do služobného auta s dvoma šofér­mi. No pár minút pred pánmi sa vo vozidle stratila s kufrom aj mladá blondína.

Nebolo by na tom nič výnimočné, keby sa pár dní predtým Barbora Richterová (34), hádam najlojálnejšia z Borisových „matiek“, verejne neposťažovala na jeho zaneprázdnenosť. Po boku multiotecka stála vždy bez váhania a posledné roky ho sprevádzala takmer na každú spoločenskú udalosť. Zrazu však Richterová neudržala emócie. „Najdrahšia lopta, akú som kedy kúpila,“ zverejnila komentár zo športovej predajne, kam zašla s ich jedenásťročným Arturom. „Horšie ako cena bolo to, čo mi syn povedal, keď sme išli z obchodu. Mami, chcel by som tatina, ktorý by si so mnou zakopal,“ prezradila synovo prianie.

Barbora Richterová je presne tá istá matka, ktorá začiatkom júla porodila šéfovi parlamentu jeho zatiaľ posledné dieťa. K staršiemu Arturovi pribudol malý Aaron, dieťa číslo dvanásť. Pomysleli by sme si, že v ich domácnosti je Boris varený-pečený. Nie je to tak. „S pánom predsedom nie sme v kontakte dlhší čas. Jeho súkromný život ma nezaujíma, len mi je to ľúto kvôli našim deťom. Starší syn s ním trávil veľa času a veľmi ťažko to znáša,“ vysvetlila pre PLUS 7 DNÍ Richterová, ktorá dubajskému výletníkovi zrazu nevie prísť na meno.

Zhodou okolností, do rovnakej destinácie sa vybrala s Arturom cez jesenné prázdniny, teda o niečo skôr ako jeho otec. „V Dubaji som bola sama so synom, krásne sme si to užili. Doma som popri bábätku nemala naňho toľko času, tak som sa venovala iba jemu. Kúpali sme sa, chodili na tobogany. Boris sa ozval staršiemu synovi, že by chcel za nami na dva dni prísť, ale potom mu napísal, že má veľa práce. My sme sa z novín dozvedeli, že je v Dubaji. To, myslím, nepotrebuje další komentár,“ uzavrela Richterová našu debatu. Reakcie otca jej detí sme sa nedočkali, pred našou uzávierkou nezdvíhal mobil.

Hviezdička z X Factora

Kto je teda blondína s výraznými perami a bujným dekoltom, pre ktorú si Boris Kollár dokáže urobiť čas? S Laurou Vizváryovou (28) sme ho prvý raz vyfotografovali pred rokom, keď korzovali po bratislavskom Starom Meste. „Je to moja známa. Žiadny nový objav nemám,“ vysvetľoval vtedy Kollár.

FOTO V GALÉRII

Laura nie je verejnosti až taká neznáma, svojho času sa snažila preraziť v šoubiznise ako speváčka. „Chcela uspieť v slovenskej verzii X Factora, kde vystupovala ešte bez plastických úprav,“ ozrejmil náš zdroj. V roku 2014 sa slečna rovnakého mena zúčastnila na speváckej šou, v porote vtedy sedela Sisa Sklovska či Celeste Buckingham. „Z vás ide niečo, čo mi hovorí, že si to veľmi prajete. Preto hovorím áno,“ zahlásil ďalší porotca Ondřej Brzobohatý, keď tínedžerka dospievala na kastingu pieseň od Alicie Keys.

Po televíznej šou Laura porodila syna a otvorila si obchod s oblečením. Fakt, že sa začala kamarátiť s Kollárom, nie je dlhšie v jej okolí novinka. Podľa jedného zo zdrojov sa počas prvej vlny pandémie z času na čas objavila aj „v krízovom štábe“. A zdá sa, že ju so šéfom parlamentu spája najmä cestovateľská vášeň. Na viedenskom letisku ich bok po boku zaregistroval náš čitateľ už v októbri. Neskôr Laura zverejňovala fotografie z dovolenky v Španielsku.