Renč priznal, že jeho rané herecké roky neboli len o sláve a fanúšikoch, ale aj závisti a škodoradosti.

„Dieťa vo filme je len tovar,“ vraví režisér a známy český búrlivák. Sám vie, aké to je stáť ako dieťa pred objektívom kamery a počúvať požiadavky režisérov. „Byť ako dieťa slávny je strašne nebezpečné. Ste neustále ospevovaný a cítite sa výnimočne,“ zaspomínal Renč s horkou slinou na jazyku.

Režisér sa ako dieťa preslávil napríklad v seriáloch Pán Tau, objavil sa aj v 30 prípadoch Majora Zemana či vo filme Nechci nic slyšet.

Ťažké roky

Renč pre PLUS 7 DNÍ otvorene priznal, že v škole to za jeho čias poriadne vrelo. Ako dieťa si síce plnými dúškami užíval slávu a zástupy fanúšikov, no musel sa vysporiadať aj so závisťou svojich rovesníkov.

„Bola to tvrdá škola, nikomu to neprajem. Deti vám to dajú náležite vyžrať. Napríklad závideli, že ste boli v novinách a oni nie,“ zalistoval v pamäti režisér. Zároveň spomenul aj opačný extrém. „Na druhej strane vás zase môže niekto neúmerne zbožňovať a milovať a to tiež nie je správne,“ zhodnotil.

Z detskej hviezdičky Filipka, ale vyrástlo poriadne číslo. Okrem toho, že si vedel poriadne vyhodiť z kopýtka, striedal jednu milenku za druhou a netajil sa ani záľubou v lámaní sŕdc.

Celý rozhovor s FILIPOM RENČOM si prečítate v aktuálnom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.