Tip na článok
Andrej Bičan so svojou mladou priateľkou.

Drsné slová neverníka Bičana: „Moja žena nebola dobrá matka ani dobrá manželka!“

„Chcel som doma manželku a matku svojich detí, nie podnikateľku,“ vyťahuje Andrej Bičan pravý dôvod, prečo sa po jedenástich rokoch rozvádza

Galéria k článku (11 fotografií )
V tomto dome, bývali v minulosti ako rodina.
Bičan
Rok 2016: Andrej Bičan to na OTO-vi dal na hulváta. 
Na červenom koberci ešte pred samotným prenosom najviac šokoval moderátor Andrej Bičan, ktorý prišiel v riflových kraťasoch, s cigaretou v ústach v spoločnosti dvoch mladých slečien.

Každá minca má dve strany alebo nič nie je čierno-biele. Zdá sa, že múdre porekadlá platia aj v prípade mnohých rozvodov, ktoré sa epidemicky šíria naším šoubiznisom. Verejná mienka sa obracia proti záletným pánom, ktorí navonok neuniesli ťarchu manželstva a radšej zdupkali za mladšou priateľkou. Tak obišiel aj Andrej Bičan (43), donedávna najväčší vzor rodinne založeného moderátora u nás. Vlani však z ničoho nič začal chodiť do spoločnosti s novou partnerkou, 23-ročnou Michaelou Kmecovou. Vysvitlo, že s ňou už takmer rok žije v podnájme na okraji Bratislavy - a chce sa rozvádzať.

Na snímke Michaela Kmecová a Andrej Bičan počas párty po skončení slávnostného vyhlasovania ankety Osobnosť televíznej obrazovky 2018 v budove Slovenského národného divadla.
Na snímke Michaela Kmecová a Andrej Bičan počas párty po skončení slávnostného vyhlasovania ankety Osobnosť televíznej obrazovky 2018 v budove Slovenského národného divadla.
EMIL VAŠKO

Na prvý pohľad rozmar extrovertného umelca. No skutočné dôvody si nechával dlho pre seba. Mlčanie sa rozhodol prelomiť až teraz a o krachu manželstva prehovoril pre týždenník PLUS 7 DNÍ. „Chcel som, aby bola šťastná. Ale peniaze to neurobili,“ hovorí o manželke Edite (40), s ktorou by sa mali v máji rozviesť.

Zamilovaný

Vráťme sa do obdobia, keď sa Andrej Bičan oženil, asi tri roky býval u svokrovcov vo Veľkej Mači a pre manželku Editu a svoje deti staval rodinný dom v Ivanke pri Dunaji. Diváci ho odjakživa považovali za extrovertného blázna bez zábran, ktorý produkuje zábavu ako na bežiacom páse. V súkromí nebol klaunom. Rozbiehal aktivity všetkými smermi a rozprával, ako sa z neho po dosiahnutí štyridsiatky stane rentier, ktorý bude už len oddychovať. My sme sa smiali, ale on nie. Na svojom smelom pláne skutočne pracoval.

Istý čas moderoval azda najviac televíznych relácií súčasne, manželke Edite, s ktorou má dve malé dcéry Aničku a Ninu, pomáhal s podnikaním a sám spustil biznis s výrobou a predajom alkoholu. A keď sme ho pred vyše rokom navštívili u neho doma v Ivanke pri Dunaji, videli sme zabehnutú rodinnú idylu. Správa o rozvode bola nečakaná, šokujúca, nepredvídateľná. A moderátor? Nesmútil, práve naopak. Zdalo sa, akoby mu padol kameň zo srdca.

Bičan sa od Michaely nepohol ani na krok.
Bičan sa od Michaely nepohol ani na krok.
Emil Vasko

O príčinách krachu manželstva nerozprával, problémy chcel riešiť v súkromí, ale do spoločnosti už vodil svoju novú partnerku Michaelu. „Áno, som zamilovaný,“ povedal nám nedávno, keď sme sa s ním rozprávali na after party galaprogramu OTO. „Som šťastný, usmiaty. Ráno sa budím skoro, tvárou otočený k partnerke, čakám, kedy otvorí oči a kedy jej môžem povedať - Dobré ráno, milujem ťa. Pre mňa je to veľmi vážny moment v živote, že som zamilovaný a nemusím riešiť partnerské problémy. Naopak, idem na vlne lásky a teším sa z toho,“ povedal nám s úsmevom na perách.

Z lásky nenávisť

Bohužiaľ, moderátorova ešte stále manželka Edita rovnaké emócie neprežíva. „Andrejova nová partnerka rozhodne nie je vhodným príkladom pre moje deti,“ prehovorila minulý týždeň pre Nový Čas. „Dievčatá v nej vidia ženu, ktorá podľa nich nič nerobí, rozbila ich dušu, zázemie a istotu rodiny a momentálne si užíva sladký bezstarostný život plný cestovania, dovoleniek a večierkov. Ak budú vidieť takýto ‚vzor‘ už teraz, strácajú motiváciu, aby na sebe pracovali a zlepšovali sa,“ rozhovorila sa Edita Bičanová, ktorá označila svojho manžela za „emocionálneho, nestabilného, extrovertného umelca“. Po jej verejnej spovedi nemohol už viac mlčať ani on. „Je tam veľa špiny, ktorá vychádza na povrch. Práve v snahe, že sa chce očistiť. Jednoducho, hádže to kade-tade. Veľmi veľa si toho musí odniesť Miška, ktorá je zrazu zosobnením toho, že my sa rozchádzame. Ale my sa nerozchádzame kvôli mojej novej priateľke, ale kvôli mojej odporkyni. Pretože ona nebola dobrá matka ani dobrá manželka,“ bráni sa nezvyčajne ostro moderátor, ktorý Editu nazýva celkom novým právnym termínom. „To je jej subjektívny pohľad, ktorý si vytvorila. Až chorý pohľad,“ reaguje moderátor racionálne.

Šťastná rodinka je už minulosťou. Na fotke s deťmi a manželkou Editou.
Šťastná rodinka je už minulosťou. Na fotke s deťmi a manželkou Editou.
Facebook A. B.

Rozdelili ich peniaze

Rozvod totiž neprišiel ako blesk z čistého neba, problémy sa akumulovali niekoľko rokov. „Všetok príjem som odovzdával svojej manželke. Neurobil som bez nej jeden škrt, jedno rozhodnutie. Nič som nedokázal v rámci dialógu presadiť,“ rozpráva Andrej o manželstve. Najväčšou skúškou začali podľa neho prechádzať v čase, keď sa jeho žena dala na biznis, otvorila si dve jazykové školy - jednu v bratislavskej Petržalke a druhú v Trnave. „Problém je, že začala naberať veľa podnikateľských vecí a to ju znásilnilo. V jednom momente sa začala správať neadekvátne. Dostalo sa to do rodiny a naše deti tým trpeli. Najhoršie na tom bolo, že jej išlo len o peniaze, peniaze, peniaze. A bez možnosti nejako to regulovať som bol už iba ich odovzdávač,“ opisuje svoju rolu vo vzťahu.

Až sa zdá, že populárny moderátor sa dobrovoľne zaradil medzi týraných mužov. Ale on nám oponuje. „To nebolo o šéfovstve, skôr o ľútosti. Chcel som, aby bola šťastná. Ale peniaze to neurobili. Dotoval som jej podnikanie, na ktoré som jej dal k dispozícii dve nehnuteľnosti. Mal som pocit, že keď si vybuduje niečo svoje, naplní ju to. Ale keď som videl, že dosiahla svoj cieľ a stále nebola schopná tešiť sa z toho, radovať a odovzdať energiu deťom a mne, tak sa to jednoducho skončilo.“

Chce jej všetko nechať

Andrej Bičan si jedného dňa zbalil veci a z rodinného domu, ktorý sám postavil a v ktorom s rodinou žili, odišiel preč. Ako to dnes vnímajú jeho dve malé dcéry? „Od decembra minulého roka boli väčšinu času u nás. Tak nejak to vyšlo,“ vraví o Aničke a Ninke, ktoré vďaka tomu začali tráviť čas s jeho novou partnerkou. „Na prázdniny som ich bral ja, cez pracovné týždne si ich striedame. S mojou odporkyňou spolu nekomunikujeme. Ani pri preberaní detí. Nastavil som to tak, že v pondelok ich po škole vyzdvihne ten druhý a preberá zodpovednosť,“ hovorí o stresujúcom období.

Šťastná rodinka je už minulosťou.
Šťastná rodinka je už minulosťou.
Emil Vaško

Vraj nie je v rodine sám, kto sa s jeho ženou nebaví. „To je práve to, moja pani odporkyňa sa nerozpráva ani so svojou matkou, ani so svojím bratom. Keď sme tam mali prísť na Vianoce, tak bola debata o tom, že to musíme urobiť preto, lebo je to jej matka. V podstate ja som ju nútil do toho, aby sme udržiavali rodinný vzťah s jej mamou. Keď vyhodila zo svojho života brata, hovoril som si, teraz som na rade ja. A tak to bolo. Skrátka - nedá sa.“

Expartnerke napriek tomu moderátor naďalej platí, čo môže. „Náklady na rodinný dom v Ivanke pri Dunaji, ale aj náklady a hypotéku na nehnuteľnosti v Trnave a Petržalke, kde vedie svoje jazykové školy. Dodnes to trvá a neviem jej vysvetliť - Haló, to ty v tom podnikáš! Už prešiel rok a je to veľa peňazí,“ hovorí o položke, ktorá dosahuje mesačne asi tritisíc eur. „Snažím sa vysvetliť, že to je koniec, že to je už jej starosť. Ale stále jej to nejako nedochádza. Na stole má dohodu, podľa ktorej môže získať všetok majetok, ktorý sme za sedem rokov nazbierali. A mediačnú dohodu nie je schopná podpísať, oddaľuje to. Lebo každý mesiac jej platím náklady na tri nehnuteľnosti, z jej perspektívy ani nie je logické rozviesť sa,“ uvažuje nahlas.

Nenásytná po peniazoch?

Andrej Bičan je teraz odhodlaný tlačiť na to, aby manželstvo ukončil čo najskôr. „Toto je nezmyselné naťahovanie a ona na tom finančne získava. Snaží sa očistiť, vraj rozvod nemá na svedomí. Kedysi som si aj ja hovoril, že za rozchod sú zodpovední dvaja. Ale dnes si to nemyslím. Vidím, že za rozpad nášho vzťahu môže ona, jej podnikanie a jej nenásytnosť týkajúca sa peňazí. Celý život ich zo mňa len vyťahovala,“ hovorí rozvádzajúci sa moderátor a my poznamenávame, že rozpráva o matke svojich detí. „Bohužiaľ, nepochopila, že má byť matkou mojich detí a mojou manželkou. Ona chcela byť celý život podnikateľkou. A to je ten problém.“

VIDEO Plus 7 Dní