Peter Plavčan (56) sa po voľbách dostal do veľkej nepriazne ľudí a v radoch učiteľov sa viedli bujné debaty prečo je práve tento človek vhodný na funkciu ministra. Dnes sa minister školstva prinajmenšom ukazuje ako veľmi spoločenský politik. Spoločenský život vedie ako celebrita. Zúčastňuje sa módnych prehliadok a recepcií, kde sa v obklopení dám vždy dobre baví.

Minister Plavčan šokuje: Deti dostanú príležitosť spoznať hrôzy vojny

Ale nezanedbáva ani pracovné povinnosti a vieme kde si zariadil svoje vysunuté pracovisko.

Lev salónov: Na žúre s exministrom Glváčom, Braňom Záhradníkom a Martinom Borguľom.
Zdroj: Emil Vaško

Chudobný príbuzný

My sme ministra už niekoľkokrát prichytili na - dúfajme, že pracovných - kávičkách v luxusnom hoteli, ktorý sa týči nad hradom. V intímnej atmosfére si častokrát vychutná rýchlu kávu, inokedy sa zdrží aj dlhšie.

Nudný Plavčan? Zabudnite! Z ministra školstva je hotový lev salónov

V každom prípade je hotelová reštaurácia pre neho zjavne príjemnejšia ako strohá kancelária na ministerstve. Včera pracoval Peter Plavčan ešte o ôsmej hodine večer. Šofér priviezol ministra v -naleštenej čiernej škodovke! Pozornosť návštevníkov nepritiahla a tak nepozorovane vkĺzol dnu a zahľadený na displej telefónu sa stratil v útrobách hotela. Všetci vieme, že rezort školstva je na tom finančne mizerne, ale že sa to týka aj samotného ministerstva, je prekvapením. Plavčanovi kolegovia ako predseda parlamentu Danko, ministerka pôdohospodárstva Matečná či šéf zahraničia Lajčák sa totiž vyvážajú na luxusných BMW. Hoci ich vraj majú iba požičané.

Bez záujmu: Ministra v neministerskej limuzíne si nikto ani nevšimol
Zdroj: Archív

Šofér plytval

No, ak sa aj na ministerstve školstva šetrí na limuzínach, pohonné látky sú iná vec. Zatiaľ čo si šéf školstva vybavoval stretnutia, jeho šofér si vyše pol hodinu vychutnával interiér klimatizovaného auta. Naštartovaný motor pod terasou však rozčúlil oddychujúcich hostí, ktorí začali šomrať na hluk a výpary z ministerského vozidla. Nuž, pohonné hmoty za peniaze daňových poplatníkov sa určite míňajú ľahšie ako svoje, a tak spotreba šoféra určite netrápila.

Šéf zdravotníctva: Rezort je porovnateľne chudobný ako školstvo, ale Drucker sa vozí štýlovejšie.