Nič podobné sme na excentrickej politickej scéne na Slovensku nevideli. Asistentky s erotickou minulosťou, úplatkárske schémy či odkopírované diplomovky sa stali jej pevnou súčasťou. No potom prišla europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (44) s dredmi na hlave, typickými skôr pre rozjarených tínedžerov. Teraz vysvitlo, aký bol dôvod náhleho vlasového experimentu.

Dni plné stresu

Minulý týždeň sa Nicholsonová zapojila do internetovej diskusie, kde nečakane rozoberala svoj zdravotný stav. Po trampotách známeho choreografa Jara Bekra, ktorý ušiel hrobárovi z lopaty, pridala vlastnú skúsenosť. „Srdcové chyby máme v rodine, môj otec na srdce zomrel ako 59-ročný. Ja celý život športujem a žijem naplno. Pred dvoma rokmi mi objavili problém so srdcom, prvotná diagnóza znela pľúcna hypertenzia alebo masívna pľúcna embólia. CT srdca to nakoniec nepotvrdilo, problém je inde,“ vrátila sa politička v čase.

Vyšetreniu podľa nej predchádzalo obdobie nabité nesmiernym strachom. „Lúčila som sa s deťmi, riešila hypotéky a dala som si dredy, ktoré som odjakživa chcela. Stále som sa sledovala. Hnusné obdobie. Na druhej strane ma to naučilo užívať si každý deň. Za každý deň ďakujem.“

Zaujímavé je, že nový účes vtedy ospravedlňovala svojimi občianskymi právami. Veď po dredoch túžila odjakživa, prečo si neužiť slobodu voľby. „A tak som si povedala, prečo to neskúsiť práve toto leto? Človek nikdy nevie, koľko liet ešte príde,“ naznačovala vlani slovami, ktorým nikto nepripisoval váhu.

GALÉRIU k článku si pozrite TU >>>

Jednou nohou preč z politiky?

Asi pred mesiacom zašla Lucia Ďuriš Nicholsonová ešte ďalej. Na plné ústa začala hovoriť o túžbe vytratiť sa z politiky. Argumentovala, že ju súčasná vláda sklamala. „Momentálne sa necítim v žiadnej strane, ktorá je na politickej scéne. Zaradila som sa medzi ľudí, ktorí mi hovoria, že kedysi politiku sledovali, ale už to nezvládajú. Človek to už ani nestíha sledovať, ani sa k tomu vyjadrovať, lebo niekedy už ani neviem nájsť slová,“ povedala roztrpčená politička pre dennikn.sk. Posťažovala sa na expremiéra Igora Matoviča, ktorý podľa nej nevie prekročiť svoje ego. Sklamal ju však aj stranícky šéf z SaS Richard Sulík. „Jedenásť rokov som mu robila dvojku. Náš posledný telefonát bol, keď som mu povedala, že hodili ľudí cez palubu,“ dodala.