Dabingový a seriálový herec Dušan Cinkota (51) má za sebou búrlivú minulosť, keďže pre drogové excesy skončil dokonca dvakrát vo väzení. Dnes už však stojí pevne na vlastných nohách, o prácu nemá núdzu a darí sa mu aj v súkromí, keďže jeho manželka Zuzana mu porodila syna Olega, ktorý má už takmer štyri roky. Dušan nám otvorene porozprával, ako s odstupom času vníma pobyt vo väzení a priznal aj to, že si uvedomuje fakt, že svoju minulosť raz bude musieť synovi vysvetliť.

Fackuje sa

Herec tvrdí, že na žiadne obdobie svojho života vraj nespomínam zle. ,,Ja som bol a vždy budem človek, ktorý sa necháva unášať životom. Veľa ľudí škatuľkuje osoby, no ja by som len každému odkázal, že nesúďte a nebudete ani vy súdení. Vzal som si aj z minulosti ponaučenia, myšlienky a mnoho iných pocitov. Avšak ja stále tvrdím, neriešte mňa, ani toho, ani hentoho. Žite si svoj život, lebo všetci ho máme len jeden. Druhý už nedostaneme, i keď sa kŕmime ilúziami o živote po smrti. Ja to vnímam trošku realisticky. Verím vo vyššie energie a hodnoty, ale určite sa jedného dňa nezobudíme v ďalšej posteli, že mam nový život“ začal rozprávanie herec, ktorý strávil vo väzení šesť rokov.

Na svoju minulosť vraj nechce zabudnúť, ale pozerá sa v pred a jeho najväčším šťastím je momentálne jeho syn Oleg. ,,To, čo mi on prináša do môjho života je niečo neskutočné a bodaj by som aj ja dokázal dať to všetko jemu, čo on mne. Ja by som sa tak možno trošku pohladkal alebo pochválil, že sa snažím byť učenlivým otcom. Zaspať na vavrínoch sa nikdy neoplatí, a to už vôbec nie pri starostlivosti a výchove detí. Musím povedať, že každý moment s Olegom milujem, pretože presne viem, kedy ho robím šťastným a kedy mu ubližujem, samozrejme nechtiac. Keď spustí plač, tak ja vo svojom vnútri plačem s ním. Alebo keď mu ja niečo nechtiac zle spravím a vidím v tej sekunde ako som zlyhal, tak to je strašné sa potom pozerať do zrkadla a fackovať sa“ zdôraznil znechutene.

Len pravdu

Herec si uvedomuje, že raz príde moment, kedy synovi bude musieť povedať o svojej minulosti. ,,Je asi normálne, že som premýšľal nad tým, že príde otázka na moju minulosť. Som na to pripravený a všetci, čo ma poznajú, tak vedia, že som priamy a otvorený. Ja som vždy a všade úprimný a neklamem, len nie vždy spomeniem všetko. Taký som. Ale zase rodina je rodina a tým môžem a mal by som povedať všetko. Selektujem pri iných vzťahoch, ale manželke a synovi musím a chcem povedať všetko, čo potrebujú počuť“ povedal nám odhodlane. ,,Chcem, aby sa syn na mňa s čímkoľvek obrátil. Ja mam byť a budem ten, ktorý mu vždy pomôže, vždy mu bude po ruke a stále budem chlap na ktorého sa bude môcť spoľahnúť a verím, že si časom budeme seberovní. Mne v mojom živote asi najviac záleží na vzťahoch. Nehovorím, že sa ľudia, manželia či rodičia s deťmi nemajú pohádať, no hlavne nech sa veci vyjasnia.“

Presvedčil ju

Dušan nám prezradil aj to, kde s manželkou nabrali netradičné meno pre syna. ,,Oleg je severské meno a znamená zdravý a šťastný. Všetci si myslia, že ma ruské meno, ale meno nemá ruský pôvod, ale vikingský. To som sa všetko dozvedel až potom, ako som ho vybral. Cesta k nemu bola úplne iná. My sme si s manželkou mysleli, že budeme mať dcéru Olíviu. Keď sme sa dozvedeli, že to bude chlapec, tak ona povedala, že chce mať pre dieťa iniciál s O. Zobral som kalendár a lustroval. Mužských mien na O veľa nie je, tak hneď na strane kde bol meno Oleg som sa do toho mena zamiloval. Dlho som ju presviedčal, asi tak tri mesiace. V máji na moje meniny mi povolila, že sa bude môj syn volať Oleg“ uzavrel pyšne Cinkota.