Speváčka Martina Schindlerová (32) sa v minulosti pohybovala medzi najvyššou smotánkou slovenského šoubiznisu. V dobrej partii je aj dnes, hoci na úplne opačnom brehu. V spoločnosti sme ju tento rok zastihli pri špeciálnom prokurátorovi Jánovi Šantovi (53).

Čo ich spája

Šantu a Schindlerovú sme zaregistrovali počas udeľovania cien OTO, v priamom prenose sedeli vedľa seba v hľadisku a po jeho skončení zotrvali v družnom rozhovore vo VIP zóne. Nezvyčajná dvojica sa bok po boku objavila aj v bratislavskom Divadle vo veži, kde herci hrajú pred úzkou skupinou divákov v staromládeneckom byte Maroša Kramára.

Už pred koronou nám prokurátor prezradil, že na divadelné predstavenia chodí približne raz do týždňa od Prešova až po Prahu. „Tam sa nabíjam energiou na trestné konania. Je to moja najväčšia záľuba,“ tvrdil Šanta. Nová žena, ktorá ho pri objavovaní umenia začala sprevádzať, je však novinkou. „Bol by som nerád, keby naše stretnutia vyvolávali nejaké divoké asociácie,“ prehodil pred nami prokurátor pobavene, keď sme sa ho na priateľstvo so Schindlerovou spýtali. „Keď ste nás zastihli niekde v spoločnosti počas rozhovoru, vždy to boli náhodné, no milé stretnutia. Všetky prebehli verejne pod dohľadom kamier a novinárov. To je moja základná zásada,“ zdôraznil. 

Témy ich rozhovorov sú vraj oveľa prozaickejšie, ako by možno niekto čakal. Šanta so Schindlerovou sú totiž kolegovia z práce. „Keďže obaja učíme na právnickej fakulte, väčšinou preberáme pracovné veci. Ja som na katedre trestného práva, ona občianskeho práva, tak­že v prvom rade hľadáme vzájomné prieniky. To je profesionálna deformácia. Ale bavíme sa aj o tom, kto mal akú konferenciu, preberáme výučbu online, spôsob skúšania alebo či nevypadával obraz,“vysvetlil nám Šanta počas telefonického rozhovoru. 

Nikdy nie do rána

Keďže vieme, že distingvovaný prokurátor v minulosti hral v rockovej kapele na basgitare, zaujímalo nás, či so „Šindlerkou“ preberajú aj muziku. „Samozrejme, to sa nedá opomenúť. Keď vyšlo nové cédečko AC DC, pýtal som sa jej, či ho už počula,“ vyhŕklo z neho, ale oceňuje aj tvorbu kolegyne. „Je to seriózna, príjemná hudba,“ hodnotí Martininu produkciu z posledného obdobia. Sám nepohrdne ani dobrým koncertom, bez čoho sa pre koronu musel takmer celý rok zaobísť. „Nerozlišujem štýly, ale mám rád dynamickú hudbu. Snažím sa nevynechať žiaden metalový koncert v okolí,“ tvrdil ešte vlani.

Martina nie je jediná známa Jána Šantu zo šoubiznisu. Vždy keď sa spoločenský prokurátor objaví v útrobách Slovenského národného divadla, kde vraj nevynechá žiadnu premiéru, obkolesia ho členovia našej prvej scény. Spoločnú reč nájde s každým. Najviac ma to však ťahá k rusínskym umelcom, ako je Kandráč, Čekovská, Čekovský alebo Hudák. S nimi zas preberám otázky národnostných menšín. S každým prehodím päť, desať minút a hneď je po večeri. Nikde nie som do rána,“ dodal prokurátor s rusínskymi koreňmi pre PLUS 7 DNÍ.

Martina nahradila Jánom Šantom, ktorý nedávno neuspel vo voľbe nového generálneho prokurátora, iného osvedčeného spoločníka. Než vypukla epidémia, neraz sme na ňu narážali v spoločnosti exministra kultúry Dana Krajcera (51). Spoločne strávili aj Silvestra v luxusnom hoteli na Štrbskom Plese, kde Martina spievala. Keď­že obaja sú nezadaní, špekulovalo sa o ich blízkom vzťahu, no svorne opakovali, že sú iba dobrými kamarátmi. „Fu, oženil by som sa, keby som sa zamiloval,“ zahral Krajcer koncom minulého roka do autu našu otázku, či mu v privátnom živote nehrozia nejaké zásadnejšie zmeny. Ako sa neskôr ukázalo, neklamal. 

Pozrite v GALÉRII zábery zo spoločenského života Martiny Schindlerovej a Jána Šantu