V GALÉRII nájdete nestarnúce LEGENDY zo skupiny ELÁN

Členov legendárnej skupiny Elán v piatok 17. marca zdrvujúco zasiahla nečakaná smrť im blízkeho človeka. Vo veku 65 rokov zomrel Ján Červenka, známy zvukový majster, ktorý spolupracoval aj s "elánistami".

Vynikajúci človek, kamarát, zvukový majster. Takto označili Jána Červenku členovia Elánu. "Jano Červenka bol vynikajúci odborník, zvukár a technik a okrem toho aj obchodník. Veľmi nám pomáhal svojou činnosťou a je nám strašne ľúto za to čo sa stalo," reagoval na oficiálnom profile na sociálnej sieti kapely spevák Jožo Ráž.

Ďalší člen Elánu, Jano Baláž uviedol, že Jano Červenka bol jeho parťákom v nahrávacom štúdiu. "Strašne veľa sme spolu spolupracovali. Jeho odchod veľmi ťažko nesiem," zdrvene poznamenal Baláž.

Podobne reagoval aj klávesák kapely Vašo Patejdl: "Jano Červenka bol môj kamarát, spolupracovník a parťák. Jeho stratu nesiem veľmi ťažko a je mi to strašne ľúto."

"Elánisti" na sociálnej sieti vyjadrili úprimnú sústrasť celej rodine obľúbeného majstra zvuku Jána Červenku. "V myšlienkach sme s vami," dodali členovia slovenskej hudobnej legendy.

Členovia skupiny Elán reagujú na nečakanú smrť zvukového majstra Jána Červenku.
Zdroj: facebook.com/ELANrock

Skupinu Elán v roku 1968 založili vtedajší spolužiaci zo základnej školy spevák Jožo Ráž, hráč na klávesové nástroje Vašo Patejdl, gitarista Juraj Farkaš a bubeník Zdeno Baláž. Až v roku 1980 však kapela dala o sebe vedieť širokej verejnosti. Stalo sa tak po tom, ako na bratislavskej lýre získala druhé miesto s piesňou „Kaskadér“. Významnou zmenou v histórii skupiny bol príchod Jána Baláža, ktorý vlani oslávil okrúhle 70-te narodeniny.