Farna poskytla rozhovor pre ČT24. S moderátorkou Janou Peroutkovou sa porozprávali aj o vážnejších témach. Diskusia sa zvrtla napríklad na potratovú politiku v Poľsku. Ewa sa k tomu vyjadrila možno pre niekoho až nečakane ostrým a úprimným spôsobom. Napriek tomu, že je veriaca, má na to vytvorený jasný názor.

„Je dobre, že Poľky a Poliaci vychádzajú do ulíc, pretože si myslím, že nie je v poriadku nesmieť rozhodovať o svojom tele. Verím v Boha, preto by som ja nešla na potrat, ale neznamená to, že ti to budem zakazovať. Viera má ovplyvňovať naše rozhodnutia a nie to, že to zakážu niekomu inému, kto neverí v Boha alebo verí, ale napriek tomu sa môže rozhodovať po svojom,“ povedala Farna.

FOTO Pozrite si rodinku Ewy Farnej v GALÉRII

Zdá sa, že táto téma je pre českú speváčku veľmi citlivá. Keď totiž o nej hovorila dlhšie, zrazu ju premohli emócie. O niektorých veciach už nedokázala hovoriť bez sĺz a poprosila o chvíľku strpenia, aby sa mohla napiť. Až keď sa trochu upokojila, pokračovala v rozhovore ďalej.

„V Poľsku bol prípad maminky, ktorá bola v piatom mesiaci tehotenstva, mala doma už dcéru, dostali informáciu, že plod sa nevyvíja, že to neprežije a že nie je cesta. Musela ísť na potrat. No ten sa neurobil, pretože to dieťa oficiálne nezomrelo, len sa prestalo vyvíjať. Tak sa čakalo, až zomrie, ale zomrela tá pani – na sepsu. Úplne zbytočne po sebe nechala doma v 33 rokoch rodinu a druhé malé bábätko. A takýchto prípadov je viac. Nemôžem o tom ani hovoriť,“ rozcítene odpovedala na moderátorkinu otázku.

Anketa
Súhlasíte s tak prísnou potratovou politokou, ako majú v Poľsku?

Ewa Farna v marci minulého roka porodila druhé dieťa, dcérku Ellu. Pre ČT24 priznala, že počas tehotenstva mala obavu vystupovať v tejto krajine a o pomoc preto požiadala svojich blízkych. „Keď som bola druhýkrát tehotná a jazdila som pracovať do Poľska, prosila som svojho brata, aby išiel do Varšavy so mnou, pretože keby sa čokoľvek stalo, nedajbože, nech ma naloží do auta a fičí do Čiech, aby som sa nedostala do poľskej nemocnice, kde by sa ma týkali tieto iné pravidlá.“ Speváčka taktiež povedala, že sa z tohto ohľadu necíti v Poľsku vôbec bezpečne, pretože by ju v prípade komplikácií nikto nezachránil.