Podarilo sa mu takmer nemožné. V čase sociálnych sietí dokázal dvojmetrový športovec, moderátor a idol súčasných žien Boris Valábik (34) utajiť vlastnú svadbu. Vlani v lete požiadal priateľku Luciu Pollákovú o ruku a dnes je už z neho ženáč. Do roka a do dňa si snúbenci v najväčšej tichosti povedali áno v známom nitrianskom hoteli. Až pre týždenník PLUS 7 DNÍ Valábik exkluzívne porozprával o ich veľkom dni.

Prezradil ho prsteň

Napriek tomu, že Boris Valábik je aktívny aj na sociálnych sieťach, veľa fotografií z jeho súkromia tam nenájdete. S priateľkou Luciou, ktorá má vizáž modelky, sa spoločným životom verejne nechvália. Aj o ich tajnej svadbe vedel málokto. Naznačoval ju iba prsteň, ktorý sa začal trblietať na ľavej ruke bývalého hokejistu. „Áno, oženil som sa. Svadba bola ešte koncom augusta v Nitre,“ povedal nám Boris Valábik.

Dodal, že z rodného mesta ďaleko nechodili. Rovnako ako zá­snuby, aj obrad prebehol na Nitrianskom hrade. „Odkedy som tam zobral Lucku, bola to jediná voľba. My ako Nitrania môžeme byť naň hrdí, je to dominanta mesta,“ tvrdil. Po cirkevnom obrade v katedrále sa asi deväťdesiat svadobčanov presunulo do známeho hotela v jeho meste. „Taká nitrianska klasika. Svadba na hrade a oslava v tejto reštaurácii. Aspoň všetky svadby mojich kamarátov boli také a mne sa to veľmi páčilo. Nevymýšľali sme nič nové,“ uviedol mladoženáč.

Konzervatívni boli mladomanželia aj pri výbere prsteňov. Obrúčka, ktorá sa športovcovi niekoľko týždňov ligoce na prste, je z bieleho zlata, upravená gravírovaním. „Máme rovnaké prstene, okrem veľkosti, samozrejme. Čo mám na prste, je mi v zásade jedno. Výber obrúčok som nechával na manželke, ale zhodou okolností sa páčia aj mne.“

Svadobné šaty skrývala nevesta podľa tradície do poslednej chvíle. „Videl som ich, až keď som ich mal vidieť. Ani neviem, odkiaľ boli. Viem len to, že vyzerala nádherne. Má dobrý vkus, dievča,“ pochválil manželku bývalý hokejista.

Sám si dal ušiť na mieru čierny smoking a inak sa do svadobných príprav veľmi nestaral. „Poviem to otvorene, ja som zabezpečil iba domáci alkohol a dídžeja. O všetko ostatné sa postarala Lucka a zvládla to fenomenálne.“

Pokračovanie na ďalšej strane...

Exkluzívne FOTO z Valábikovej svadby, z obradu i hostiny, nájdete v našej GALÉRII