Druhý diel fenomenálnej Perinbaby, ktorú s materským mliekom každé Vianoce nasávajú nové a nové generácie, čaká na štartovací výstrel. Scenár je vybrúsený, lokality nájdené, herci vybraní. Nakrúcať by sa malo začať už túto zimu.

Oživí mŕtvu herečku

„V rozprávke musí byť fantázia. Myslím si, že Perinbaba 2 poteší v kinách nielen deti, ale i tých, ktorí po tridsať rokov s Perinbabou dospievali. Uvedomujem si, že je to veľké očakávanie a chcem urobiť príbeh ešte okázalejší, fantasknejší a ešte silnejší,“ hovorí režisér Juraj Jakubisko. Novou trikovou digitálnou technológiou oživí dve hlavné predstaviteľky - Giuliettu Masinu ako Perinbabu, ktorá vládne na svete snehom i Valériu Kaplanovú, ktorá vládne nad ľudskými životmi ako Smrť.

O čom bude Perinbaba?

„Bude to svetová rarita. Jedným z úspechov pôvodnej Perinbaby bol hrdina Jakubko, ktorý sa ničoho nebál. Dnes by sme ho nazvali akčný hrdina. Deti si ho ihneď obľúbili. Štafeta sa posúva a v novom príbehu bude hrdinom syn Jakuba a Alžbetky Lukáš. Rovnako ako jeho otec Jakub ide hľadať do neznámeho sveta šťastie a lásku. Počas dobrodružstiev, ktoré prežíva, ho postretne množstvo zázrakov, bizardných postáv i zvierat,“ dopĺňa Jakubisko.

Exkluzívne kresby

Detaily deja síce aj naďalej drží pod pokrievkou, no za to nám dovolil nahliadnuť do obrazov nového príbehu, ako ich zachytil vo svojom magickom notese. Pozrite si ich aj vy.

EXKLUZÍVNE FOTO Takto bude vyzerať Perinbaba 2!

EXKLUZÍVNE FOTO Takto bude vyzerať Perinbaba 2!

EXKLUZÍVNE FOTO Takto bude vyzerať Perinbaba 2!