Tip na článok
Pri prechádzkach so psom Larrym sa strieda celá rodina.

EXKLUZÍVNE Ostatní môžu závidieť: Ficov syn stážuje na lukratívnom mieste v Luxembursku!

Premiérov syn Michal robí stážistu na Európskom dvore audítorov.

Za dva mesiace 2 240 eur, to je na študenta celkom slušný zárobok. K tomu prax, ktorá vylepší profesijný životopis, a navyše skúsenosť z európskej inštitúcie na nezaplatenie. Tú si môže zapísať premiérov jediný syn Michal. O premiérovej rodine sa na verejnosti veľa nehovorí, Robert Fico si súkromie úzkostlivo chráni.

Mama Svetlana, rovnako ako premiér, zrejme nepresvedčili syna, aby študoval právo. Foto: Juraj Velička

Paradoxne, syn Michal tento problém nemá. Pútal na seba pozornosť priateľov, keď napríklad na sociálnej sieti zverejnil status Môj otec premiér aj s rodinnými fotkami, čo sa však pripisovalo jeho mladíckej nerozvážnosti. Keď sme pred rokom informovali o úspechoch jeho syna Michala v audítorskej firme, premiér reagoval priam rozhorčene. A pritom sme len poukázali na úspech syna, ktorý popri škole stážoval v jednej z najlepších audítorských spoločností.

Čítajte viac:

Mladý Fico je ambiciózny ako otec: Lukratívny flek v prestížnej firme!

Evidentne ambiciózny 22-ročný mladý muž pokračuje v šľapajach svojich rodičov. Tí patria medzi úspešných právnikov, syn Michal sa, naopak, vydal na dráhu audítora. Najnovšie si bude môcť do životopisu zapísať stáž na Európskom dvore audítorov v Luxemburgu (ECA).

Neštudoval právo

Rodičia do svojho jediného syna evidentne vkladajú veľké nádeje, v PLUS 7 DNÍ sme dávnejšie upozornili na to, že Michal Fico navštevoval elitné bratislavské gymnázium Forel International School. Elitnú školu navštevoval spolu so synom „mimoriadne bohatého človeka, možno bohatšieho ako Mečiar“, ako nazval Mikloša Fico.

V súčasnosti študuje na Národohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave. Popri štúdiu na vysokej škole stážoval v jednej z najprestížnejších audítorských spoločností na svete - KPMG. „Sme s ním spokojní, je praktikant na oddelení auditu,“ povedal pre PLUS 7 DNÍ partner firmy Ľuboš Vančo.

Michal Fico s priateľkou Natašou. Foto: Emil Vaško

Premiér vtedy na zverejnené informácie reagoval vyhrážaním žalobou a slovami, že „nejde o žiadny stály pracovný pomer, ale snahu získať v priebehu niekoľkých mesiacov praktické skúsenosti z oblasti auditu“. Kariéru svojho jediného syna zrejme nenecháva na náhodu. Podľa našich informácií je momentálne Michal Fico v prestížnej európskej inštitúcii Európsky dvor audítorov v Luxembursku na pozícii stážistu.

Náš evidentne neprajný zdroj sa domnieva, že tento post dostal len vďaka vplyvnému otcovi, hoci oficiálna verzia tohto postupu po kariérnom rebríčku je tá, že dosahoval dobré výsledky v spoločnosti KPMG. „Pán Michal Fico v súčasnosti absolvuje stáž na Európskom dvore audítorov,“ potvrdil pre PLUS 7 DNÍ hovorca dvora Damijan Fi- šer. A dodal, že mladý Fico je na stáži od júna do konca júla.

V európskej inštitúcii nám ochotne vysvetlili, že stáž trvá tri, štyri a najviac päť mesiacov, môže byť platená aj neplatená, uchádzač musí mať vysokoškolské vzdelanie a ovládať cudzí jazyk. Michal podľa našich informácií trávi v Luxemburgu dva mesiace a tento víkend sa mu pobyt končí.

Navyše, ako študent si aspoň na leto polepší, veď mesačne poberá slušných 1 120 eur.

Ficov poradca

Mladý Fico nešiel do sveta na skusy len tak, ale dozerá na neho bývalý premiérov poradca. Našu krajinu v Európskom dvore audítorov už druhé funkčné obdobie zastupuje Ladislav Balko - právnik v minulosti pôsobiaci na právnickej fakulte podobne ako Svetlana Ficová.

Snem Smeru: Mladý Michal v úlohe straníckeho fotografa. Foto: Juraj Velička

Ten istý, ktorý pred rokmi pôsobil ako poradca premiéra Roberta Fica pre financie a zahraničné investície a čelil podozreniam z plagiátorstva. Preto musel pred desiatimi rokmi odísť aj z Bankovej rady Národnej banky Slovenska. Balko sa napokon kajal a pripustil, že urobil chybu. Z pozície poradcu odišiel, ale opäť do lepšieho.

Momentálne už druhé funkčné obdobie pôsobí ako audítor zastupujúci Slovensko. V apríli ho opätovne zvolili do tejto funkcie napriek negatívnemu stanovisku výboru Európskeho parlamentu. Ten Balka vypočul a do funkcie ho, čuduj sa svete, neodporúčal. Europoslanci napokon Ficovho bývalého poradcu predsa len zvolili. Aká bude profesijná budúcnosť mladého Fica, však nevieme. Svetlana Ficová nám do uzávierky na naše otázky ohľadom stáže a budúcnosti ich jediného syna neodpovedala.

VIDEO Plus 7 Dní