Už to vie celý svet. Princ Harry (33) pokľakol pred Meghan Marklovou (36). Zamilovaná dvojica porozprávala o požiadaní o ruku, ktoré bolo podľa slov čerstvej snúbenica „milé, prirodzené a romantické“ v britskej národnej televízii BBC. Harry pokľakol začiatkom mesiaca, keď spolu varili večeru.

Pre krásnu herečku to však nebola prvá žiadosť o ruku a nebude to ani jej prvá svadba. Harrymu síce vzťah odobrila babička kráľovná Alžbeta II., ale vystrkovať rožky začal Marklovej ex. Ten síce zasnúbenie jeho „bývalky“ odmietol podľa Daily Mail komentovať, ale už dlhšie sa šušká, že produkuje komédiu, ktorej očividnou inšpiráciou je práve vzťah jeho exmanželky s princom Harrym.

Zamilovaná dvojica: Princ Harry so snúbenicou Meghan Marklovou.
Zamilovaná dvojica: Princ Harry so snúbenicou Meghan Marklovou.
Zdroj: SITA

Nezlučiteľné rozdiely

Americký herečka mala sladkých 23 rokov, keď v roku 2004 stretla filmového a televízneho producenta Trevora Engelsona (41). V roku 2010 sa zasnúbili a do roka a do dňa bola aj svadba. Manželstvo však nakoniec vydržalo len dva roky. Ako dôvod rozchodu, ktorý nasledoval krátko potom, čo sa Marklová presťahovala do Toronta, kde začala natáčať seriál Kravaťáci uviedol pár „nezlučiteľné rozdiely.“

Nevlastný brat Marklovej Thomas videl za rozpadom ich manželstva „tlak Hollywoodu.“ Nech je ako chce, Meghan svoje šťastie našla v náručí princa, s ktorým sa zoznámili vlani v júni a vyzerá to tak, že jej bývalý o tom natočí komédiu.

Meghan Marklová s exmanželom Trevorom Engelsonom: Ich manželstvo vydržalo dva roky.
Meghan Marklová s exmanželom Trevorom Engelsonom: Ich manželstvo vydržalo dva roky.
Zdroj: Profimedia

Inšpirovaná fikcia

Koncom septembra totiž portál deadline.com informoval, že Engelson produkuje komédiu o rozvode v kráľovskom prostredí, ktorú odobrila americká televízia Fox. Komédia hovorí o tom, že rozvod je ťažký. „Striedavá starostlivosť je ťažká. Ale striedavá starostlivosť s britskou kráľovskou rodinou, keď sa vaša exmanželka vydá za princa, je úplne iný level,“ píše sa v texte ku komédii.

Nápad sa zrodil počas diskusie medzi Engelsonom a ďalším producentom Danom Farahom, keď sa bavili o tom, aké by to bolo, keby Engelson a Marklová mali deti a potenciálne by ich museli opatrovať spoločne s celou kráľovskou rodinou a spoločne prežívať všetky s tým súvisiace drámy. Komédia je síce inšpirovaná realitou, ale fiktívna. Marklová a Engelson totiž deti nemajú. Vzhľadom na obľúbenosť kráľovskej rodiny, však možno očakávať slušnú sledovanosť.

Kráľovská svadba princa Harryho a Meghan je naplánovaná na jar budúceho roka. Dvojica v rozhovore pre BBC povedala, že deti zatiaľ neplánujú, ale v blízkej budúcnosti radi založia rodinu.