Zatiaľ čo herec Janko Kroner (65) sa dlhodobo lieči na silné depresie a pre zdravotné problémy desať rokov vôbec nehrá, exmanželka Adriana Kronerová (59) s ich synom Jakubom (35) žnú jeden pracovný úspech za druhým. Robia na spoločných projektoch a zdá sa, že ide o dobré rozhodnutie. „Máme veľa spoločného a takmer totožný vkus na všetko. Nie každý rodič môže mať také šťastie ako ja,“ hovorí o synovi režisérovi filmová producentka Adriana.

Podľahli romantike

Na pľaci sa nedoťahujú, ale skôr sa im stáva, akoby si čítali myšlienky. „Náš vzťah nie je klasický vzorec matka a syn, my sme hlavne kamaráti. Som za to veľmi vďačná, pretože v živote nie je nikde zákonite dané, že rodič a dieťa si musia na sto percent rozumieť. Myslím, že v súčasnosti je to skôr naopak. V našom prípade sa to tak jednoducho stalo, prišiel mi do života človek, ktorý je už roky mojím nenahraditeľným parťákom. To je dar,“ povedala pre PLUS 7 DNÍ rozcítene Kronerová.

So synom pracovala už na pikantnom animovanom seriáli Lokal TV, nakrútili seriál Milenky, filmy Šťastný nový rok či Šťastný nový rok 2: Dobro došli. To, čo vytvorili pri poslednej snímke, videla Adriana celé prvýkrát až na premiére. „Syn mi povedal, že z filmu ide príjemná letná a romantická atmosféra. Presne to, čo sme spolu chceli docieliť,“ povedala pokojne ešte pred tým, než ho prvý raz zhliadla celý.

Oženil sa s Thajčankou

V práci trávi matka so synom  „naozaj veľa hodín“, v súkromí si teda dávajú od seba pauzu. „Každý si ho vychutnáva sám, máme to zdravo oddelené. Jakub sa už pred rokmi odsťahoval. On už nie je žiadne uško, doma ho čaká manželka s dieťaťom.“ 

Jakubova žena pochádza z Thajska a do spoločnosti spolu takmer vôbec nechodia. Tešia sa z trojročného syna Janka, ktorý dostal meno po dedovi. „Som oddaná babka, ale nie taká, že by som vnukovi behala okolo zadku. Milujem ho najviac, ako sa len dá. Je to taký môj malý muž,“ prezradila Adriana. No to, ako s vnukom vychádza starý otec Janko Kroner, neuviedla. „Ja sa nebudem k bývalému manželovi vyjadrovať ani nijako to komentovať.“

Janka Kronera umiestnila rodina naposledy do prepychového domova sociálnych služieb pri Námestove. Minulý rok v januári ho však ratovala záchranka, podľa nepotvrdených informácií ohrozil svoj život a ocitol sa v nemocnici v Trstenej. Kde sa nachádza momentálne, nie je jasné. Ako je známe, po celý čas nad ním drží ochrannú ruku práve Adriana.

FOTO V GALÉRII

Sama koncom roka oslávi šesťdesiatku, napriek tomu sa stále udržuje vo forme. Prezradila, čo preto robí. „Už roky cvičím jogu, snažím sa jej venovať aj štyrikrát do týždňa. Vždy som veľa behávala a plánujem sa v najbližšom čase k tomu opäť vrátiť. Myslím si, že pohyb je základ a človek sa potom cíti dobre,“ uzavrela svoje rozprávanie.

Mohlo by vás zaujímať: