Napriek politickým kontroverznostiam a prešľapom predsedu Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Mariána Kotlebu, to vyzeralo, že krach svojho manželstva s Frederikou, zvládol bez väčších problémov. Až teraz vyšlo najavo, že to tak celkom nie je.

K svojej exmanželke sa podľa jej slov začal správať hrubo a navyše uniesol z Egypta ich spoločného, iba päťročného syna Ľudovíta. Frederika má s moslimským priateľom ešte dcéru Jannat.

Nechce problémy

K únosu prišlo pri príležitosti Kotlebovej návštevy svojho syna v Egypte. Pre doteraz dobré vzťahy, Frederika nemala najmenší dôvod mu brániť. „Syn je súdom zverený mne do osobnej starostlivosti, no nikdy som nebránila ich spoločným stretnutiam. Nikdy som si nemyslela, že takúto vec urobí. Že mi vezme syna kedy sa mu zachce, bez môjho súhlasu. S exmanželom sme uzavreli rodičovskú dohodu, ktorú si dokonca navrhol on sám. Pozná ma, vie, že sa so mnou dá porozprávať a nie som osoba, ktorá vytvára problémy. Preto nerozumiem, čo sa stalo a čo ho viedlo k tomu, aby takto reagoval,“ vyjadrila sa exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ zúfalá Frederika. Vie, že na Slovensku synovi nehrozí nič zlé, napriek tomu bude zo všetkých síl bojovať o jeho návrat k nej do Egypta. „Je to pre mňa veľmi ťažké. Naozaj som vo veľmi ťažkej situácii. Verím, že sa mi syn čoskoro vráti. Samozrejme mám slovenského právnika s ktorým všetko riešim a tiež mi pomáha slovenská ambasáda,“ uzavrela s nádejou.

Pozrite si v GALÉRII zábery malého Ľudovíta s matkou Frederikou, aj egyptský raj, kde žijú