Zmenila ovzdušie. Už je to viac ako rok, čo bývalá finalistka Miss Universe SR Miroslava Fabušová (39) havarovala s predsedom národnej rady Borisom Kollárom (55) a jeho ochrankármi vo vládnej limuzíne. Vtedy ju podľa jej slov zobral iba do lekárne. Počas aktuálneho lockdownu už takáto výpomoc nehrozí. Brunetka sa totiž z dediny pri Bratislave, kde žila v podnájme, odsťahovala. Týždenník PLUS 7 DNÍ ju pristihol v jej dočasnom útočisku, ktoré našla až v Nitre. Býva v byte podnikateľa, ktorý je verejnosti a najmä Nitranom známy pre kauzy zbúraných nehnuteľností v pamiatkovej zóne či zvláštnej kúpy mestského pozemku.

Nový dom

Ešte pred rokom by o vlastnom hniezdočku Miroslava ani nesnívala a teraz si ho zariaďuje. Kúpila si rozostavaný dom, ktorý dokončuje. A nebojí sa, že je na všetko sama. Vyzná sa vraj v stierkovaní či v iných prácach, na kontroly stavby chodí nečakane. Pustila sa aj do zariaďovania interiéru, keďže tohtoročné Vianoce by rada strávila vo svojom.

„Zariaďujem všetko do smaragdovozelenej farby. Sedačka, posteľ, deky, vankúše i ozdoby na stromček sú v tejto farbe, ale zas to nepreháňam s výzdobou. Stromček bude bielo-zlatý so smaragdovými doplnkami. A kúpila som si aj krištáľové lustre. Myslela som si, že prídu v kuse, ale montujem ich ručne, kamienok po kamienku. Skoro ma z toho šľak trafil. A to mám ešte zložiť ďalšie tri,“ prezradila narobene a spokojne zároveň. „Vždy som túžila po domove, ktorý som doposiaľ nemala. Už čoskoro sa budem sťahovať. Chcem začať nový rok v novom, bude to nový začiatok,“ netají.

Zatiaľ vo svojom hniezdočku s piatimi izbami Miroslava nemá s kým žiť, no interiér tomu neprispôsobuje. „V jednej izbe bude šatník a, keby náhodou, ďalšiu si nechávam ako detskú. Nebojím sa tam byť sama, ale trápi ma samota. S nikým nezaspávam, nemám pre koho navariť, čakám, či príde-nepríde,“ vraví o nie veľmi funkčnom aktuálnom vzťahu. A nahlas hovorí o svojich túžbach: „Keby som mala dieťatko, tak to by bol zázrak najväčší.“

Havária ju zocelila

Miroslava sa aktuálne venuje maľovaniu obrazov a navrhovaniu plaviek či mikín. Dlho však neobsedí, po vlaňajšej autonehode ju stále trápia veľké bolesti. Plánovanej operácie krčného stavca sa nedočkala. Najskôr ju lekári odkladali pre covid, teraz o ňu stratila záujem ona sama. „Bojím sa. Nechcem sa dať ,rozmontovat‘ a byť zas rok mimo. Bolí ma to, aj keď už som si celkom zvykla. Lieky na bolesť odmietam, lebo mi bolo z nich zle,“ tvrdí brunetka. Ani k fyzioterapeutke už nechodí, ale dala sa na jogu, ktorú môže cvičiť aj počas pandémie.

FOTO V GALÉRII

Hoci jazda s Kollárom priniesla Miroslave Fabušovej množstvo problémov, vraj ju zmenila najmä povahovo. „Naučila ma veľmi veľa vecí - byť silnejšou, odvážnejšou a arogantnejšou,“ myslí si. Na počudovanie, prežiť ťažké obdobie jej podľa vlastných slov pomohli sociálne siete. „Keby nebol Insta­gram, tak už by som tu nebola,“ dodala na záver.

Mohlo by vás zaujímať: