Karel Gott je hodný nasledovania. Ukázalo sa to aj koncom septembra, keď sa na futbalovom štadióne Antona Malantinského v Trnave konal koncert najznámejšieho slovenského rapera Patrika Rytmusa Vrbovského (42). Bol však iný ako tie, na aké sme u neho obvykle zvyknutí. Do obrovskej šou zapojil raper po dvoch rokoch opäť aj symfonický orchester. Šou plnú hudobníkov a svetelných efektov videli stovky divákov, pred ktorých sa muzikant postavil aj patrične nahodený. A tu sa musíme pozastaviť.

Rytmus sa obliekol do čiernych nohavíc, čierneho roláku a červeného zamatového saka. Milovníci módy, medzi ktorých patrí aj Rytmus, však ihneď zbystrili pozornosť. Takýto outfit už nedávno u jedného zámeho speváka videli. A nešlo len tak o hocikoho. Ale o niekoľkonásobného zlatého slávika, dnes už zosnulého maestra Karla Gotta (†80).

Ten mal na sebe takmer na vlas rovnaké oblečenie pred pol rokom, keď vystupoval na koncerte v českom meste Příbram. Okrem rovnakého outfitu Rytmus pred divákmi použil aj rovnaké gesto ako Gott. Pred fanúšikmi sa chytil otvorenou dlaňou na hrudi v oblasti srdca. Túto fotku si hravo vygooglite. Preto sa natíska otázka, či sa raper legendou inšpiroval zámerne alebo to bola iba čistá náhoda.

FOTO Rytmusa a Gottovho zmyslu pre štýl nájdete v našej GALÉRII.