Obľúbená pätica z relácie Sedem sa vám prihovorí aj tento štvrtok. Hneď ako prvú tému preberali glosátori kontroverzný zákon, ktorý dovoľuje štátu, aby mohol narábať s informáciami z mobilných telefónov svojich občanov. “Keby skúmali obsah správ, také veci by som im napísal,”zasmial sa na margo zákona Lasica. Na to reagovala Feldeková, že prišla na to, prečo sa ľudia tak boja a považujú zákon za kontroverzný.

“Viete, blížia sa sviatky a kresťania sa nebudú mať kde spovedať. Tak sa budú spovedať cez mobil. A toho sa najviac obávajú. Že nepôjde o spovedné tajomstvo,” vysvetlila. Chrobáka do hlavy dal však všetkým glosátorom Ján Snopko. “Počujte, ale však ja mám mobil v Radvani a som tu v Bratislave,” zasmial sa.

Bezdomovec a Vacvalová

Okrem parlamentu sa v relácii spomínala aj téma umelej inteligencie. Na margo toho si spomenula Vacvalová na skvelú príhodu s bezdomovcami. “Keď som minule bola v Devínskej pred obchodom, stáli tam moji obľúbení bezdomovci s Jožkom, ktorého často spomínam. Tak sa ma pýtal, či nedám 1-2 eurá na chlebík a z vrecka bundy mu trčala fľaška. Jožko, ale neklamte, na chlebík? Však vám okato trčí fľaša z vrecka, aspoň ju niekde schovajte. A on mi na to hovorí – Pani Vacvalová, ale toto je červené. To potrebuje izbovú teplotu. Čo umelá inteligencia, toto bolo inteligenté, pozdravujem vás Jožko,” dodala Vacvalová s úsmevom.

Viac zábavy a zaujímavých tém uvidíte v Sedem už tento štvrtok po relácie Na hrane o 22:20 hod.