Modelka a vizážistka Miroslava Fabušová (38) posledné štyri mesiace zažíva jednu hororovú situáciu za druhou. Po ťažkej autonehode s predsedom NRSR Borisom Kollárom (55), z ktorej sa musela dlho liečiť ju pred dvoma týždňami údajne napadol a surovo dobil neznámy útočník. Iba týždeň po útoku si Miroslava sama zavarila ešte viac - auto šoférovala v podguráženom stave. Za jazdu  jej dnes súd naparil trest.

Zladila sa aj pred sudcu

Počas lockdownu, kedy platia prísne opatrenia, sa Fabušová vybrala na svojom luxusnom čiernom Mercedese do Bratislavy. V obci Rovinka ju krátko pred 16.25 hod však zadržala policajná hliadka. Fabušová na svojom aute jazdila pod vplyvom alkoholu a polícia ju ihneď eskortovala do cely predbežného zaistenia, čo nám potvrdil aj hovorca krajského policajného zboru Michal Steiff. „Vodička bola podrobená vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, ktorou jej bola nameraná hodnota 0,64 mg/l alkoholu v dychu – čo predstavuje 1,33 promile,“ potvrdil pre PLUS7 DNÍ hovorca.

Bývalú finalistku Miss Universe následne obvinili z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Dnes sa Miroslava v poobedňajších hodinách postavila pred sudcu, keďže tento skutok sa riešil v “superrýchlom“ konaní. Po dvoch dňoch strávených v cele policajného zaistenia dorazila brunetka na Okresný súd Bratislava III v sprievode troch policajtov.

Bola výstredne oblečená od hlavy po päty. Na sebe mala čiernu kožušinovú bundu s kapucňou, pod ktorou jej bolo vidieť monokel na tvári po potýčke s neznámym páchateľom. Tmavý outfit a roztrhané rifle doplnila výrazným trblietavým rúškom, ktorý zladila s trbietavými výraznými snehulami.

FOTO Miroslavy Fabušovej, ako prichádza na okresný súd, nájdete v GALÉRII >>

Proces s Miroslavou však prebehol rýchlo. Po necelej hodine vyšla z Okresného súdu a zamierila pešo do neďalekej pizzerie, kde si dala kolový nápoj a čakala na privolaný taxík, ktorým odišla domov. Na celebrite bolo vidieť, že je z udalosti zničená. Sama pred fotografmi a novinármi hovoriť veľmi nechcela, ale priznala, že si nebola vedomá toho, že by pred jazdou požila alkohol.

„Bol to zostatkový alkohol. Išla som na covid test,“ tvrdila. Hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak potvrdil, že Okresný súd Bratislava III odsúdil obvinenú Miroslavu Fabušovú k trestu odňatia slobody vo výmere 6 mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu 18 mesiacov. Zároveň jej uložil trest zákazu činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlo na dobu 18 mesiacov.

Miroslava Fabušová pred pár minútami sa verejnosti na svojom Instagrame za svoj čin ospravedlnila.„Všetko sa na dobré obráti a bude dobre. Veľmi ma mrzí, situácia, ktorá vznikla a ľutujem, ak som niekoho pohoršila, ale vďaka Bohu a nejakej vyššej sile som nikomu neublížila, asi stáli pri mne anjeli strážni, ktorí sú už od októbra asi unavení,“píše Fabušová a pokračuje: „Veľmi ma mrzí, že situácia vznikla z alkoholu, ktorý bol zostatkový - dali sme si s kamoškou v sobotu vínko... a bol to koniec negatívnych situácii - od nedele sme plánovali detox a zdravý životný štýl. Stalo sa, mrzí ma to a bola to dúfam skutočne posledná bodka za chybami, ktoré som spravila.“

Svoju energiu sa rozhodla venovať chorým. „Budem na sebe pracovať, aby som mohla pomáhať druhým. Tak mi prepáčte, alebo aspoň skúste pochopiť, lebo každý z nás sa môže ocitnúť v podobnej situácii a určite hrdá na seba nie som,“ dodáva Miroslava, ktorá zároveň všetkým posiela pozitívnu energi: „Buďte silní, nedajte sa zlomiť životom.“