Bola to veľká sláva. Tereza Maxová (50) spoločne s manželom, tureckým realitným magnátom Burakom Öymenom (50), už pred rokmi otvorili luxusný rezort Six Senses Kaplankaya, nachádzajúci sa na pobreží Egejského mora. Nedávno si úžasný luxus v päťhviezdičkovou hoteli užil aj poslanec NR SR a predseda Smeru Robert Fico (57) s priateľkou a čakateľkou na prokuratúre Katarínou Szalayovou. Dokazuje to pozadie, pred ktorým expremiér točil videá na sociálne siete. Za noc zaplatiť takmer tritisíc eur je už iná káva.

Súkromný let s medzipristátím

Výletníkov Roberta Fica a Katarínu Szalayovú sme spolu s Robertom Kaliňákom pristihli takmer pred dvoma týž­dňami na letisku vo Viedni. Nasadali do súkromného lietadla, ktoré letelo do Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. Cena takejto súkromnej prepravy môže podľa našich informácií stáť aj 80-tisíc eur. „Vaše informácie nie sú správne,“ znelo prvé stanovisko hovorcu strany Smer Jána Mažgúta. Exminister Robert Kaliňák nám neskôr tvrdil, že do Emirátov sa vybrali „za svojimi povinnosťami“. Tvrdil, že zistená cena za spiatočný let je premrštená. On ako podnikateľ, ktorý často využíva služby leteckých spoločností, má výrazné zľavy. Skutočná cena bude podľa Kaliňáka asi tretinová a let zaplatí vo faktúre, ktorú mu vystavia na konci mesiaca.

Lietadlo malo údajne medzipristátie v Turecku, kde vystúpil predseda Smeru s priateľkou. Koncom týždňa sa k výletu vyjadril aj Robert Fico. Podľa toho, čo povedal v televíznom štúdiu markizáckeho Na telo, bol na dvojdňovej „pracovnej ceste súvisiacej s výkonom mojej advokátskej činnosti“. Namieril si to však do známeho prepychového hotela.

Spal tu aj knieža Albert

Na výkon advokátskej činnosti si bývalý premiér vie vybrať v skutku príjemné miesto. Hotel, v ktorom nakrúcal videá a kŕmil nimi cez internet svojich slovenských fanúšikov, vlastní podľa našich informácií česká topmodelka Tereza Maxová s manželom, realitným magnátom Burakom Öymenom. Obaja sa pohybujú medzi svetovou smotánkou a v roku 2018 sedeli v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor, keď si tam princ Harry bral Američanku Meghan Marklovú. V tureckom luxusnom rezorte, ktorý zaujal aj Roberta Fica, mala Maxová s Öymenom v roku 2016 vlastnú veľkolepú svadbu. V komplexe ležiacom v tureckom mestečku Milas ubytovali stovky hostí vrátane monackého kniežaťa Alberta (64). Odvtedy do hotela jazdia prominentní hostia z celého sveta, medzi nimi aj český tenista Radek Štěpánek.

Letisko Milas-Bodrum, odkiaľ sa dá vziať vrtuľník, je od rozprávkového raja vzdialený 48 kilometrov, do rezortu sa dostanete aj súkromnou jachtou. Hostia majú k dispozícii súkromnú pláž, saunu, wellness, fitnes, kde s odborným personálom docielite ideálnu hmotnosť. Nechýbajú hodiny jogy, procedúry na odbúravanie stresu a omladenie.

King posteľ i privátny bazén

Kde v Turecku trávil svoj čas poslanec Robert Fico, prezradil sám. A to videami, ktoré zavesil na sociálnu sieť. Zatiaľ čo kritizoval darovanie nášho protivzdušného systému S-300 Ukrajine, na obraze sa za ním vynímalo pozadie, ktoré je rovnaké ako v päťhviezdičkovom hoteli Six Senses Kaplankaya, upozornil na to Denník N.

Viac FOTO nájdete v GALÉRII

Ako sa píše na oficiálnej stránke hotela, priestranný apartmán Kaplankaya, kde pri nakrúcaní sedel Fico, má 240 štvorcových metrov, okná od podlahy až po strop s výhľadom na Egejské more a súkromný bazén s rozlohou dvanásť štvorcových metrov. Okrem toho zaujme priestor na spanie s posteľou veľkosti king (v preklade: kráľ), obývacia miestnosť je elegantne zariadená pohovkou aj jedálenským stolom pre osem osôb. Obrazy, ktoré visia na stene, boli vidieť aj na Ficovom videu. V apartmáne je nadrozmerná mramorová kúpeľňa s hlbokou vaňou. V cene je, samozrejme, zvuková izolácia. Hotelový rezervačný systém vypočítal cenu za noc v apartmáne na 2 865 eur, píše spomínaný denník. Fico v roku 2020 podľa svojho majetkového priznania ako poslanec zarobil 39 312 eur.

Prečítajte si tiež: