Týždenník PLUS 7 DNÍ pristihol jedného z najvplyvnejších mecenášov v pozadí strany Smer Miroslava Výboha, ako predminulý týždeň v stredu trávi čas v spoločnosti prezidenta Finančnej správy Slovenskej republiky Františka Imreczeho.

Nad ich dôverným obedom visí viacero otáznikov. Dvojica si dala „rande“ v nóbl reštaurácii v bratislavskej Petržalke.

Výboh, známy svojím luxusným životným štýlom, dorazil na stretnutie na Brabuse približne za 215-tisíc eur. Šéfa daniarov priviezla služobná limuzína. Jeho šofér čakal pred podnikom.

Čítajte viac:

Na Vianoce v novom: Ficov kamoš Výboh dokončuje luxusnú megavilu

Po trištvrte hodine sa k nim pripojil Výbohov spolupracovník. Imrecze však neprišiel naprázdno. Od vodiča zobral drevenú škatuľku, ktorá nápadne pripomínala balenie s cigarami. Keď spolu opúšťali podnik, Výboh niesol darček od Imreczeho v ruke.

Foto: Emil Vaško

Čo bolo predmetom stretnutia? A kto ho inicioval? Odpovede na tieto otázky sme z Finančnej správy ani po štyroch dňoch nedostali.

Vedel o tom Fico?

Schôdzka oboch pánov sa odohrala tri dni pred parlamentnými voľbami. Či išlo len o nezáväzné priateľské stretnutie, alebo, nebodaj, o čosi obchodné, sme sa nedozvedeli.

Čítajte viac:

Ficov kamoš Výboh si postavil luxusnú vilu v rozpore s predpismi

František Imrecze má pod sebou vyše deväťtisíc daňových úradníkov a colníkov. Či o stretnutí Výboh referoval predsedovi vlády, alebo mu ho dohodol sám Fico, nevedno.

Isté je, že premiér dodnes nevysvetlil, odkiaľ zobral daňové doklady Igora Matoviča, ktorými sa pred voľbami oháňal. Jediné, čo priznal, bolo, že ich má od súkromnej osoby…