Za dlhé roky pôsobenia vo vrcholovej politike sa po boku expremiéra Roberta Fica (55) mihlo množstvo atraktívnych dám. A nie je to inak ani teraz. Ako tieň nasleduje šéfa Smeru nová mladá kráska Katarína Szalayová (27). Rovnako ako on nocovala v luxusnom kaštieli spájanom s mocnými oligarchami. Ešte donedávna však mala slečna „bližšie“ skôr k Ficovej manželke Svetlane (55) ako k Ficovi.

 

Ako novodobá šľachta

Šéf strany Smer Robert Fico sa neustále zdráha priznať, kde je jeho nové bydlisko, no začiatkom júna sa nám ho podarilo prichytiť, ako si užíva luxusný a prísne strážený kaštieľ v obci Vinosady. Zjavne však nebol sám. V rovnakom čase takmer v opustenom kaštieli trávila čas mladá brunetka Katarína Szalayová. Ráno sa rozišli každý iným smerom. On uháňal do centrály Smeru, ona na Okresnú prokuratúru Bratislava III, kde pôsobí ako čakateľka.

Po našom odhalení sa dvojica Fico - Szalayová presunula oddychovať inam. V hoteli Hilton, ktorý patrí Jurajovi Širokému a Jozefovi Brhelovi, strávili tiež pár nocí. Ona i Fico garážovali v hoteli na tom istom mieste, vo vyhradenom boxe.

Pikantéria

Zistili sme, že slečna má síce ambície stať sa modelkou, ale študovala na Právnickej fakulte Univerzity Komenského. „Aj my sa čudujeme, ako sa dostala až k Ficovi,“ dozvedáme sa z kruhu jej bývalých spolužiakov. Tí prezrádzajú aj malú perličku o Szalayovej štúdiu, ktorá má dnes priam pikantný nádych: „Záverečnú štátnicu robila u Svetlany Ficovej.“

Prof. JUDr. Svetlana Ficová, CSc., vyštudovala na tej istej univerzite a v roku 2000 získala vedecko-pedagogickú hodnosť docent v odbore občianske právo. V novembri 2016 bola vymenovaná za profesorku. V súčasnosti pôsobí na Katedre občianskeho práva a zároveň má vlastnú advokátsku kanceláriu so všeobecnou praxou v Bratislave. Pôvodnou Ficovou profesiou je tiež právo, s manželkou sa zoznámili počas štúdia. Teraz si môže o odborných veciach poklebetiť aj s mladou priateľkou.

Fotografie nájdete v našej GALÉRII

Pokračovanie na ďalšej strane...