Priekopníčky! Prvá televízna reality šou Dievča za milión z roku 2004, ktorú priniesla na obraz televízia JOJ, zožala obrovský úspech. Desať „obyčajných“ krások vtedy bojovalo o post moderátorky tejto stanice a lukratívnu miliónovú zmluvu. Výhru si vtedy odniesla Karin Olasová, ktorá dnes pôsobí najmä ako muzikálová herečka. Po skončení programu sa však veľa z moderovaniachtivých slečien v šoubiznise dlho neohrialo a roky o nich nebolo počuť. Mnohé sa vydali, stali sa matkami, zmenili profesijné zameranie alebo sa odsťahovali do zahraničia. PLUS 7 DNÍ sa s dievčatami skontaktovalo a päť z nich nám prezradilo, ako si na program spomínajú, či sa ich život vďaka účinkovaniu v televízii zmenil, ako žijú dnes i to, či sledujú nejaké iné reality šou a do akej z nich by sa prípadne prihlásili.

Zuzana Barková, za slobodna Dvorská, už roky žije v Bratislave, kde vyštudovala marketing na Ekonomickej univerzite. Popri tom sa venovala modelingu a pred reality šou sa zúčastnila aj na Miss Universe Slovenskej republiky, kde skončila ako 1. vicemiss. Do šou tak išla už ako známa kráska. „Vtedy ma spoznával takmer každý. Na začiatku to bolo príjemné, ale zároveň som si povedala, že by som takto nechcela žiť celý život. Prvý ošiaľ opadol po roku, no doteraz ma ľudia na ulici spoznávajú,“ vraví Zuzana.

Na šou si spomína veľmi rada. „Dala mi veľa zážitkov, skúsenosti a v podstate ma pracovne nasmerovala.“ Ani ona nič nebanuje. „Moje životné nastavenie je také, že nič, čo sa mi v živote stalo, neľutujem, lebo ma to obohatilo a niekam posunulo,“ myslí si Barková. Najradšej si pritom spomína na sústredenie v Tunisku, ale aj na adrenalín spojený s priamym prenosom.

Priznáva, že šou jej pomohla najmä pracovne. „Hneď po nej ma oslovili na prácu v reklamnej agentúre, kde som robila až do skončenia vysokej školy, V reklame som sa potom pohybovala aj ďalších sedem rokov - až do materskej dovolenky,“ vyratúva svoje pracovné aktivity mama dvoch malých synov - sedemročného a deväťročného. Po materskej sa stala influencerkou. Pred dvomi rokmi si založila vlastnú značku, na slovenský trh priniesla netradičné kožené trako-opasky.

FOTO V GALÉRII

So súčasným partnerom bola už v čase natáčania Dievčaťa za milión, vydržalo im to dodnes. Aj deti vedia, že mama vystupovala v televíznom programe. „Radi rozprávajú, že maminka bola v telke, ale nijako viac to neprežívajú,“ vysvetľuje Zuzana, ktorá má na dnešné podobné relácie jasný názor. „Televíziu už veľmi nesledujem, dnešné reality šou sú už na mňa príliš kontroverzné, vyhľadávajú extrémy a senzácie. Naša bola taká čistá a nevinná. Účasť neľutujem, ale nemám potrebu pôsobiť v akejkoľvek inej,“ dodáva na záver.

https://www.instagram.com/p/Cghmokfqv60/