Tip na článok
Hacienda na Floride: Kollár sa ňou rád pýšil, napriek tomu ju chce predať - za 5 miliónov.

Finančné problémy? Podnikateľ Boris Kollár sa zbavuje majetku

Multiotecko Kollár predáva vily na Floride, jeho nehnuteľnosti na Slovensku pustnú.

Galéria k článku (3 fotografie )
Hacienda na Floride: Rád sa ňou pýšil, napriek tomu ju chce predať - za 5 miliónov.
Šoumen: Okrem žien miluje módu, sako na obrázku podľa jeho slov pochádza z konfekcie.
Chátrajúci kaštieľ v Hubiciach: Pamiatkari vyzvali Kollára, aby odstránil najzávažnejšie nedostatky.

O Kollárových finančných ťažkostiach sa šepká dlho. Zisky jeho rádia už nie sú také dobré ako kedysi, na Donovaloch sa každý rok modlí za sneh a výdatnú lyžiarsku sezónu, ktorá by mu priniesla eurá.

V lete sa objavili správy o jeho dlhu, ktorý vznikol v Spojených štátoch. Za rozľahlé dovolenkové sídlo tam - vraj nedopatrením - neuhradil včas daň. Sekeru takmer päťdesiattisíc eur sa však nehrnul zaplatiť, a tak išla jeho dlžoba do verejnej dražby.

Keď už multioteckovi „horelo pod zadkom“, záväzok vyrovnal. Najnovšie sa špekuluje, že dva domy na slnečnej Floride, ktoré kúpil, sú nad Borisove sily. Dohady o finančných suchotách ešte väčšmi podporujú jeho nehnuteľnosti na Slovensku.

Čítajte viac:

Starosti Borisa Kollára: Zdierali ho pre jachtu, ktorú ani nepoužíva

Chce zarobiť

Kráľovstvom za veľkou mlákou sa Boris Kollár vždy rád pýšil. Pozýval tam kamarátky, striedali sa u neho jeho ratolesti aj s mamičkami, organizoval okázalé žúry a dovolil umelcom, aby u neho točili klipy. Netajil sa, že v Amerike je šťastný, že si tam vychutnáva pokoj, ktorý doma ako známa persóna nemá.

Čítajte viac:

Boris Kollár zveľaďuje majetok, jeho kaštieľ v Hubiciach chátra

Po prvotnej investícii do vily vo Fort Lauderdale v roku 2011 sa rozhodol načrieť do úspor opäť. O necelé tri roky vrazil vyše dvoch miliónov eur do druhého domu, ktorý stojí priamo pri pláži.

S americkými rozmarmi však investor Boris Kollár vraj plánuje skoncovať. Jeho nehnuteľnosti sú k dispozícii možným záujemcom. „Druhý dom som kúpil s cieľom predaja. Trochu som doň vrazil. Po roku pre dane ide na predaj a kúpim niečo iné,“ objasnil svoju stratégiu.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní