Hoci Dominiku Gottovú v detstve vychovávala prevažne len mama, aspoň na Vianoce mala spolu oboch svojich rodičov. Teraz však tŕpne od strachu. Karel Gott odišiel na večnosť už pred vyše tromi rokmi, a teraz sa priťažilo jej ma, kto vie, ako to s ňou dopadne, predsa len už má svoje roky.

Dominiku Gottovú (49), ktorá od minulej jari znovu žije vo Fínsku, v Helsinkách zastihla správa o ťažkej chrípke, s ktorou práve bojuje jej mama, bývalá tanečnica Antonie Zacpalová (86). Najstaršia dcéra Karla Gotta (†80) preto teraz prežíva bezsenné noci. Jej mama leží v Prahe horúčkach a necíti sa vôbec dobre.

Kým žil Karel Gott, mali to celkovo veselšie. Ten sa o svoje dievčatá vždy postaral, hoci s nimi nežil v jednej domácnosti. A špeciálne Vianoce potom trávil s obidvomi staršími dcérami. Vtedy si Karel Gott svoj čas zarezervoval práve pre svojich blízkych. V čase, keď už mal obidve dcéry, jeho rodičia už nežili, a tak dievčatá boli v podstate jeho jedinou rodinou. Vianočné sviatky Karla Gotta patrili jeho dvom dcéram a ich matkám. A mama jeho najstaršej dcéry Dominiky prezradila, aké bývali Vianoce s Karlom.

Na Štedrý deň Karel Gott venoval svoj čas obidvom dcéram, a každej doprial chvíle s ním zvlášť. Najprv navštívil mladšiu dcéru Luciu a jej mamu, a Štedrý večer zakončil práve u Dominiky a jej mamy. Tá prezradila aj štedrovečerné menu, ktoré pripravovala na želanie Karla Gotta. Karel obľuboval kapra na akýkoľvek spôsob, samozrejme prím hral ten klasický vyprážaný. A k tomu mu pripravovala zemiakový šalát, tiež upravený podľa jeho želania. Muselo v ňom byť veľa vajíčok, dosť horčice, málo cibule a uhorky. Pani Antonie po večeri Karlovi ešte zabalila aj "výslužku" domov.

Takéto bývali Vianoce s Karlom Gottom! FOTO

Karel Gott si na svoje dcéry a ich mamy urobil čas aj na druhý sviatok vianočný, na Štefana. Vtedy sa obidve jeho dcéry spolu s ich matkami stretli práve u pani Antonie a na želanie Karla sa piekla hus a kačica a k tomu sa podávali dva druhy knedlí a pilo sa pivo. A Karel Gott zvykol priniesť aj vynikajúce červené víno. Celkovo Vianoce s Karlom Gottom neboli ani tak o darčekoch, tie "svojim" ženám nemal problém darovať kedykoľvek v roku, keďže bol známy svojou štedrosťou, ale skôr o tých stretnutiach a príjemných rozhovoroch.