Už by sme naň aj zabudli. Keby sa najstráženejšie tajomstvo Zdeny Studenkovej (65) nedostalo von na svetlo sveta. Zariadil to koronavírus, ktorý uväznil desiatky miliónov ľudí v ich domácnosti. Herečkin partner Braňo Kostka (48) zabíja nudu nakrúcaním videí, a tak odhalil aj to, čo jeho partnerka dlhé roky dôsledne skrývala.

Hriešne drahý materiál

O Zdene Studenkovej vieme, že je ženou do voza aj do koča. Okrem toho, že dbá na svoju vizáž, vie sa zvŕtať pri sporáku. Vydala niekoľko kuchárskych knižiek a podľa ľudí, ktorí mali možnosť jej jedlo ochutnať, by obstála aj v konkurencii šéfkuchárov. Takže nikoho neprekvapilo, že pri zariaďovaní bytu si dala záležať, aby jej kuchyňa vyzerala poriadne. Ako sme svojho času zistili, svoje si užila najmä so žulovou doskou na kuchynskú linku. Doviezli jej ju z Talianska, transport na najvyššie poschodie bytovky na bratislavskej Kolibe sa však skomplikoval. „Najväčšia kauza bola, kým mi ju šiesti chlapi, veľkí ako dvere, vyniesli hore. Po schodoch to rinčalo,“ prezradila kedysi.

Hriešne drahý prírodný materiál, ktorého cena sa začínala na 15-tisíc slovenských korún (500 eur) za meter, jej učaroval krásou aj praktickosťou. „Je úžasný. Dobre sa udržiava. Nemôže sa vám stať, že keď naň niečo položíte, zhorí vám to. A kameň je prírodný a pekný,“ nadchýnala sa herečka. Odvtedy sa v byte, ktorého súčasťou je aj obrovská terasa, zabývala, ale svoje kráľovstvo verejnosti nikdy neukázala.

Teraz v karanténnych časoch však v kuchyni trávi podstatnú časť dňa. Podľa slov jej partnera vyvára a vypeká, až ju on sám musí brzdiť. Očividne ho však nadchlo, keď jeho polovička upiekla z kvásku vlastný chlieb. Výstavný bochník Braňo Kostka nakrútil mobilom a video zverejnil na sociálnej sieti. Popritom nám odhalil, že legendárna žulová doska skutočne existuje. Vzácny videodokument si dlhú púť na internete neužil. Po niekoľkých dňoch ho Braňo zo svojho účtu stiahol. Ktovie, z čej vôle.

 

AKTUÁLNE FOTO z kuchyne Zdeny Studenkovej v GALÉRII